VIDEO. Drošības dienests Jelgavā rīko pretterorisma mācības

2 months ago 281
ARTICLE AD BOX

Mācību laikā operatīvo dienestu un citu institūciju pārstāvji praksē pārbaudīs gatavību rīkoties teroristu uzbrukuma gadījumā. "Ņemot vērā, ka teroristi par uzbrukuma mērķiem Eiropā bieži izvēlas cilvēku masveida pulcēšanās vietas, mācību scenārijs paredz izspēlēt pretterorisma pasākumos iesaistīto institūciju rīcību, notiekot teroristu uzbrukumiem tieši šādā objektā," skaidroja VDD.

VDD norādīja, ka jau vairākus gadus īpašu uzmanību pievērš operatīvo dienestu reģionālo struktūrvienību reaģēšanas un sadarbības spēju testēšanai un pilnveidošanai teroristiska apdraudējuma gadījumā. Šoreiz par mācību norises vietu ir izraudzīta Jelgava. 

Kā novēroja Latvijas Televīzija, mācību laikā Jelgavā skanējušas trauksmes sirēnas, teroristu uzbrukuma scenārijs izspēlēts arī Zemgales Olimpiskajā centrā.

VDD pretterorisma mācības Jelgavā0min

Izspēlēts arī scenārijs, kurā automašīna ietriecas cilvēku pūlī.

WhatsApp Video 2023-09-21 at 10.17.021min

Mācībās piedalās pārstāvji no VDD, Valsts policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Ģenerālprokuratūras, Zemgales tiesu apgabala prokuratūras, Jelgavas pašvaldības policijas, Valsts robežsardzes un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. 

Atbildīgo dienestu pārstāvji mācībās pārbaudīs gatavību īstenot VDD izstrādātajos plānos – Nacionālajā pretterorisma plānā un pretterorisma plānā "Pūlis" – noteiktos pasākumus.

VDD pretterorisma mācības Jelgavā0min

VDD aicinājis iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret pastiprināto operatīvo dienestu transportlīdzekļu pārvietošanos pilsētā.

Pretterorisma mācības ar pilnu spēku izvēršanos VDD organizē kopš 2007. gada, un šīs būs divpadsmitās tik plaša mēroga mācības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article