TIEŠRAIDE: Latvijā svin Lāčplēša dienu. LTV ziņu speciālizlaidums

1 year ago 1216
ARTICLE AD BOX

LTV1 īpašajā ziņu speciālizlaidumā plkst. 18 vēstī par piemiņas pasākumiem Brāļu kapos Rīgā, par lāpu gājienu galvaspilsētā un Lāčplēša dienas notikumiem citviet Latvijā, – būs intervijas ar cilvēkiem, kuri šodien stāv sardzē par Latvijas brīvību, un tiem, kuri nāk teikt paldies par mūsu valsti.

Savukārt plkst. 20.50 LTV1 plānota tiešraide no svecīšu sienas pie Rīgas pils. Tiešraides no Brāļu kapiem, Brīvības pieminekļa un svecīšu sienas vadīs LTV žurnālisti Ina Strazdiņa, Ilze Dobele, Anete Bērtule, Jānis Geste, Uģis Joksts un Gundars Rēders.

KONTEKSTS:

Latvijas valsts nebūtu iespējama bez uzvaras Neatkarības karā. 1919. gada 11. novembra uzvara bija izšķiroša brīdī, kad Rīgai uzbruka Pāvela Bermonta armija – apvienotie krievu un vācu spēki, kuriem neatkarīgā Latvijas Republika nebija vēlama. Bermonta armija no Jelgavas uzbruka Rīgai jau 1919. gada 8. oktobrī, 14. oktobrī sākās Latvijas armijas pretuzbrukums. Izšķirošo uzvaru – forsējot Daugavu un ieņemot vēl Bermonta rokās esošās Pārdaugavas daļas - izdevās gūt 11. novembrī.

Latvijas armija no dažu simtu vīru vienībām 1918. gadā, kad tika nodibināta Latvijas valsts, līdz 1919. gada 11. novembra uzvarai bija pieaugusi līdz vairāk kā 30 000 vīru lielam spēkam. Neatkarības karā krita vairāk nekā 3000 Latvijas armijas karavīru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article