Skolās līdz 1. septembrim cer atrast trūkstošos mācībspēkus; vakanču skaits – liels

1 year ago 827
ARTICLE AD BOX

Šodien, 18:13

Autori: Zemgales reģionālā televīzija

Valmieras novada izglītības iestādēs no pirmsskolas līdz vidusskolai ir brīvas 5,5 likmes atbalsta personālam, piemēram, psihologs, sociālais pedagogs, speciālais pedagogs, logopēds, bet pedagogiem brīvas ir 15 likmes.

"Skaitliski mēs pieaugam un diezgan stipri, tad līdz ar to ar esošo skolotāju kapacitāti stipri pietrūkst. Trūkst angļu valodas skolotāju, matemātikas skolotāju, latviešu valodas un tā tālāk," stāstīja Valmieras 2. vidusskolas direktors Andrejs Gluhovs.

Foto: Novadu Ziņas LTV

Foto: Novadu Ziņas LTV

Foto: Novadu Ziņas LTV

Līdzīga situācija ir arī Jelgavas novadā.

"Uz šo brīdi mums ir informācija par četrām skolām, kurās trūkst pedagogu, un vienu pirmsskolas iestādi, bet noteikti varu teikt, ka šie dati mainīsies, jo ir zināms, ka ir pedagogi, kas šobrīd domā palikt iepriekšējā darba vietā vai meklēt kādu citu. Un to mēs zināsim augustā," skaidroja Jelgavas novada Izglītības pārvaldes pārstāve Vivita Eiklone.

Skolu direktori norādīja, ka joprojām tā saucamajā melnajā topā ir dabas zinību pedagogi, īpaši ķīmijā un fizikā, kā arī programmēšanā. Aktuālas ir arī latviešu valodas un literatūras pedagogu vakances.

"Visas vakances nav izdevies piepildīt jeb nav izdevies atrast visus jaunos kolēģus, tas nozīmē, ka arī mēs, vadītāji, dodamies pelnītā atpūtā ar šīm astēm, kas ir palikušas slodzēs, un mums nav nekādas skaidrības, kas notiks augustā un kā mēs veiksmīgi varēsim uzsākt 1. septembri," atzina Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas prezidents Rūdolfs Kalvāns.

Mēģinot piesaistīt pedagogus pašvaldībās, tās izstrādā dažādas bonusa un motivējošās atbalsta sistēmas.

"Mēs piesaistām jaunos pedagogus ar stipendijām, sākot ar 2. kursu. Neklātienes nodaļai 200 eiro un klātienes nodaļai 300 eiro ar noteikumu, ka vai nu jau šobrīd ir uzsācis darbu pie mums pašvaldībā, vai pēc mācību beigšanas uzsāks darbu pie mums izglītības iestādē," stāstīja Valmieras novada Izglītības pārvaldes vadītāja Iveta Pāže.

"Tā ir veselības apdrošināšana, un mēs arī piešķiram pedagogiem, kas mācās kādā no pedagoģijas augstskolām, kādu ar pedagoģiju saistītu specialitāti, mācību maksas kompensācijas," atzina Jelgavas novada Izglītības pārvaldes pārstāve Eiklone.

Skolu un pašvaldību pārstāvji norādīja, ka līdz septembrim ir vēl laiks, lai aizpildītu iztrūkstošās vakances, un, ja gadījumā tas neizdosies, risinājumi tiks meklēti, palielinot slodzes strādājošajiem pedagogiem, apvienojot klases vai arī izmantos ārpakalpojumu, piemēram datormācībā, sliktākajā gadījumā konkrētais priekšmets netiks pasniegts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article