Pusaudzei Jelgavā par meitenes piekaušanu piespriež probācijas uzraudzību

2 weeks ago 105
ARTICLE AD BOX

Pusaudze, kura pērn Jelgavā 17 reizes sita un spēra mazākai meitenei, vairākkārt mērķējot pa galvu, tiesā atzīta par vainīgu. Apsūdzība celta par huligāniskām darbībām – gan miesas bojājumu nodarīšanu, gan svešas mantas bojāšanu. Prokurore par šo nodarījumu pieprasīja nosacītu sodu.

Zemgales rajona tiesas tiesnesis Andris Škutāns uzsvēra, ka tiesa vērtēja probācijas dienesta sagatavoto ziņojumu par uzbrucējas personību, mācībām, kā arī par uzvedības cēloņiem. Tāpēc tiesa spriedusi, ka probācijas dienesta amatpersonām turpmākos trīs gadus būs jāstrādā ar uzbrucēju. 

"Tiesa uzskatīja, ka, lai sasniegtu soda mērķi, kas nepilngadīgām personām ir viņa resocializācija, tiesa nolēma, ka probācijas uzraudzība konkrētajā gadījumā būs lietderīgāks soda veids," norādīja Škutāns.

Tiesa arī uzskata, ka uzbrucēja izdarīto nožēlo.

Apsūdzētās meitenes advokāte norādīja, ka ar spriedumu ir apmierināta: "Mēs nepārsūdzēsim spriedumu, jo mana kliente ir apmierināta ar spriedumu. Uzskatām, ka tas ir taisnīgs."

Ņemot vērā, ka krimināllieta tika iztiesāta slēgtā sēdē, cietušās puses advokāts detaļās neizplūda: "Esam apmierināti daļēji. Pēc pilna sprieduma saņemšanas tiks lemts jautājums un izvērtēta tā iespējamā pārsūdzēšana."

Arī prokurore Sandra Mīļā pieprasījusi tiesu sagatavot pilno spriedumu. Pēc iepazīšanās ar tiesas motivāciju prokurore lems par apelācijas protesta iesniegšanu. 

KONTEKSTS:

2022. gada septembrī sabiedrībā plašu rezonansi guva video, kurā redzams, kā pusaudze piekauj par sevi trīs gadus jaunāku meiteni. Tikmēr bars jauniešu notikušo filmēja un neiesaistījās, lai pārtrauktu vardarbību.

Valsts policija sāka izmeklēšanu, sākotnēji pieņemot lēmumu pārkāpumu izskatīt pēc Administratīvo sodu likuma par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu.

Vēlāk, pēc lēmuma pārsūdzēšanas, ģenerālprokuratūra lēma lietu pārkvalificēt par kriminālprocesu.

2023. gada novembrī lietu sāka skatīt tiesa. Meitenei tika izvirzītas apsūdzības par huligāniskām darbībām, kas saistītas ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam un ar mantas bojāšanu. Par šādu pārkāpumu draud probācijas uzraudzība, naudas sods, sabiedriskais darbs vai brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article