Pašvaldībām augusta vētras seku likvidācijai piešķir vēl 2,8 miljonus eiro

7 months ago 501
ARTICLE AD BOX

No līdzekļi neparedzētiem gadījumiem piešķirti kopumā 2 891 475 eiro, no tiem 698 023 eiro par pašvaldību infrastruktūras objektiem nodarītajiem postījumiem, 718 622 eiro – atkritumu apsaimniekošanu, bet lielākā daļa jeb vairāk nekā 1,47 miljoni eiro atbalstam krīzes situācijā un mājokļu atjaunošanai. 

Pašvaldības minēto finansējumu saņems:

  • Augšdaugavas novada pašvaldība – 240 600 eiro;
  • Dobeles novada pašvaldība – 2 484 140 eiro;
  • Jelgavas novada pašvaldība – 14 449 eiro;
  • Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība –16 886 eiro;
  • Līvānu novada pašvaldība – 485 eiro;
  • Madonas novada pašvaldība – 3740 eiro;
  • Talsu novada pašvaldība – 33 520 eiro;
  • Tukuma novada pašvaldība – 97 655 eiro. 

Jāatgādina, ka valdība arī oktobrī 8 pašvaldībām piešķīra vairāk nekā 4 miljonus eiro 7. augusta postošās vētras seku likvidācijai.

"Vides aizsardzības un reģionālās ministrija ir pabeigusi apkopt zaudējumus, kas radušies vētras skartajās teritorijās. Atbilstoši tam valdība turpina sniegt nepieciešamo atbalstu pašvaldību izdevumu kompensēšanai par iedzīvotājiem izmaksātajiem pabalstiem krīzes situācijā, sniegto atbalstu mājokļu atjaunošanai pašvaldību teritorijās, kā arī pašvaldību infrastruktūras objektu atjaunošanā. Vienlaikus vērtējot objektīvos apstākļus, par atsevišķiem objektiem plānots iesniegt vēl papildus finansējuma pieprasījumus arī 2024. gadā," informējusi ministre Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība").

KONTEKSTS:

7. augustā Latvijā plosījās negaiss ar stiprām vēja brāzmām, vietām arī lietusgāzēm un lielgraudu krusu. Sākotnēji negaiss skāra Kurzemi un valsts centrālo daļu, īpaši smagus postījumus nesot Dobeles novadā, vakarā tas skāra Latvijas austrumu daļu.

Pērkona negaisa laikā Latgalē gājis bojā cilvēks, kuram uzkrita koks. Vēl astoņi cilvēki vētrā ir cietuši, cilvēkiem uzkrituši koki, vienā gadījumā – jumta gabals, cilvēki cietuši arī no krusas graudiem. Pēc lielgraudu krusas postījumiem tika slēgta arī Jaunpils pils. Dabas stihijā pamatīgi cieta valsts nozīmes kultūras pieminekļa jumts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article