Par spīti aizliegumiem atsevišķās vietvarās cilvēki turpina kāpt uz ūdenstilpju ledus

1 year ago 1477
ARTICLE AD BOX

Pēc ilgstošā atkušņa Lielupes ūdeņus atkal klāj ledus. Vietām sasaluši vižņi, citviet izveidojusies jauna ledus kārta, ko sedz sniegs. 

Jelgavas pašvaldības policija šādos laika apstākļos itin bieži  lūkojas, vai uz ledus neatrodas kāds pārgalvis. Lai arī patrulēšanas laikā bieži vien policistu zemledus makšķerniekus uz ledus nemana, izurbtie caurumi vēsta, ka makšķernieki uz ledus tomēr kāpj.

Jelgavas pašvaldības policijas vecākais inspektors Māris Vēveris norādīja: “Ikdienā makšķernieki ir tādi drosmīgi cilvēki. Viņiem tā zivtiņa ir tik svarīga, ka viņi pat nedomājot to dara. Upēs mēs nekad nevaram zināt, kāda ir straume un kurā vietā ledus ir. Tagad ir uzsnidzis sniegs un redzēt nevar, bet, ja mēs atrastos uz ledus, noteikti būtu vietas, kur ledus nav vai arī tas ir tik plāns, ka uz tā uzkāpt nevar.”

Jelgavas  domes rīkojums par to, ka uz ledus atrasties aizliegts, šogad izdots 10. decembrī. Par to vēsta arī informatīvā plāksne upes malā, tomēr vienmēr atrodoties kāds, kurš to ignorē.

“Šodien vien jau bija divi izsaukumi par atrašanos uz ledus. Viens no tiem bija Driksas upē. Vīrietis atbraucis no Rīgas, jo, kā viņš paskaidroja, tur esot aizliegts atrasties uz ledus. Cilvēki nezina, ka arī Jelgavā ir aizliegts, un es neatceros, kad bijis atļauts,” sacīja Vēveris.

Arī uz mazākām upēm ReTV izdodas manīt pa kādam makšķerniekam, kuri piebilst, ka bail neesot, jo, viņuprāt, ledus esot pietiekami biezs.

Lielupes otrā galā – Jūrmalā – situācija ir līdzīga. Aizliegumus ignorē gan vietējie ziemas makšķerēšanas cienītāji, gan iebraucēji. Vienu no tiem šajā sezonā no noslīkšanas paglābusi tikai veiksme.

Jūrmalas pašvaldības policijas Glābšanas dienesta priekšnieks Rinalds Liepiņš pastāstīja: “It kā cilvēki ir tādi paši kā visi pārējie, bet tas aicinājums atrasties uz ledus tomēr ņem virsroku pār veselo saprātu. Bieži vien šāda pārgalvība var maksāt ar kādu nelaimi. Kā zināms, Jūrmalā jau ir bijis gadījums, kad Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests nocēla no ledus cilvēku, kurš jau bija iekritis ūdenī un bija sākusies ķermeņa atdzišana, un tikai nedaudz pietrūka, lai būtu letālas sekas.”

Glābēji allaž uzskatījuši, ka uz ledus atrasties nekad nav pilnībā droši, tomēr iedzīvotāji bieži vien ir pretējās domās.

Jāpiebilst, ka par aizlieguma atrasties uz ledus pārkāpšanu paredzēts brīdinājums vai sods līdz 20 naudas soda vienībām jeb 100 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article