Latviju apmeklēs Eiropas Komisijas lauksaimniecības komisārs 

1 year ago 1806
ARTICLE AD BOX

Šodien, 6:24

Autori: Vija Bremze (Latvijas Radio ziņu producente )

Iepriekš viņš izteicies, ka Krievijas agresijas Ukrainā kontekstā pārtikas nodrošinājums ir tikpat svarīgs kā militārais nodrošinājums un aizsardzība. Savukārt Pasaules Banka prognozē šogad pārtikas cenu kāpumu par 37%. 

Otrdien no rīta EK lauksaimniecības komisārs tiksies ar zemkopības ministru Kasparu Gerhardu (Nacionālā apvienība). Tikšanās laikā plānots pārrunāt situāciju lauksaimniecības nozarē Latvijā un Eiropā pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā. Tāpat plānots pārrunāt Latvijas saņemtos komentārus no EK par Kopējās lauksaimniecības politikas Stratēģisko plānu no 2023. gada.

Kaspars Gerhards par tikšanos ar komisāru

Gerhards iepriekš Latvijas televīzijai sacīja, ka komisārs Vojcehovskis apmeklē visas trīs Baltijas valstis un tām ir kopīgi jautājumi, par ko runāt: “Mēs arī veidojam kopīgo ziņu, ko gribētu komisāram nodot saistībā ar mūsu stratēģiskajiem plāniem un kopējo lauksaimniecības politiku. Un iezīmējušās tieši dažas lietas, kas Baltijas valstīm ir svarīgi – zālāju politikas veidošana, papuvju aparšana, tās lietas, ko varam darīt, lai šajā smagajā kara situācijā var to pārtiku arī virzīt.” 

Gerhards jau iepriekš ir norādījis, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Eiropas Savienības (ES) Kopējās lauksaimniecības politikas dalībvalstu stratēģisko plānu saturs ir jāskata kontekstā ar ģeopolitisko situāciju un tam jāatbilst gan dalībvalstu un Eiropas ilgtermiņa mērķiem, gan arī jaunajiem izaicinājumiem, ar ko saskaras pasaule.

Vizītes turpinājumā Vojcehovskis kopā ar Gerhardu tiksies ar Latvijas lauksaimnieku nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.

Savukārt pēcpusdienā komisārs kopā ar ministru apmeklēs zemnieku saimniecību "Vaidelotes" Bauskas novada Codes pagastā un zemnieku saimniecību "Rudeņi" Jelgavas novada Sesavas pagastā.

Vizītes noslēgumā amatpersonas, atzīmējot Zemes dienu, Jelgavas novadā Lielplatones muižas vēsturiskajā parkā iestādīs liepas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article