ARTICLE AD BOX
Šodien, 19:00
Autori: Zemgales reģionālā televīzija
Glābējs Edgars Grondzkis Jelgavā secina, ka kopš pērnā gada nekas īpaši nav mainījies – cilvēki joprojām ir neapdomīgi uz ūdens.
"Bija gadījums, kad cilvēki spēlējās, trīs jaunieši pie bojas un ākstās, ākstās, it kā viss kārtībā. Divi izpeldēja krastā, bet trešais vēl joprojām gar to boju ņemas. Sāka bļaut palīgā, likās, ka ākstās. Pēc piecām sekundēm sapratām, ka tomēr neākstās, ka pietrūkst spēka. Tad mēs devāmies ātri palīgā, ar laivu piepeldējām klāt, nomierinājām, iedevām pieturēties, savācās spēkus, un tad beigās dabūjām ievilkt laivā un nogādāt krastā," pastāstīja glābējs Edgars.
Latvijā katru gadu noslīkst vidēji 136 cilvēki, no kuriem aptuveni katrs devītais ir bērns vai jaunietis. Tieši pārgalvība un neapdomība ir biežākais iemesls, kas noved pie nelaimes.
"Šobrīd ūdens nav uzsilis, ir pietiekoši karsts laiks ārā, taču cilvēks sakarst un metas ūdenī. Pa trīs, pa četri metas ūdenī. Un tad var būt situācija, kad iestājas šoks: ķermenī krampji var būt, sirdsdarbības, asinsrites traucējumi var būt, kā rezultātā var notikt kaut kāda nelaime. (..) Diemžēl arī vecāki veic dažādus akrobātiskus vingrinājumus, ūdenī metot bērnus aiz kājām. Tad mēs arī vecākiem skaidrojam, ka šādā veidā bērns var satraumēties un pat palikt uz mūžu invalīds," pastāstīja Jūrmalas pašvaldības policijas pārstāvis Rinalds Liepiņš.
"Protams, bijuši gadījumi, kad pūš vējš no krasta. Bērni un pieaugušie ir ar matračiem ūdenī, un vējš sāk pūst tos matračus prom. Bieži ir tā, ka cilvēks nolec un sāk peldēt uz krastu, bet tos matračus pūš prom, un tad mēs piedalāmies glābšanā," pastāstīja Jūrmalas pludmales glābēja Karlīna Lipska.
Nereti atpūtnieki ar katamarāniem iebrauc oficiālajās peldvietās, bet šāda rīcība ir aizliegta, jo rada nopietnu apdraudējumu citiem. Tāpat, dodoties atpūtā pie ūdens, ir jāgatavojas iepriekš.
"Jāņem ūdens līdzi. Varbūt kaut kāds lietussardziņš, ja ir mazi bērni. Pēc iespējas biežāk samitrināt pierīti, ja bērns neiet ūdenī," ieteica glābējs Edgars Grondzkis.
Latvijā ir aptuveni 60 oficiālo peldvietu. Jūrmalā ik dienas par iedzīvotāju drošību rūpējas 20 glābēji, Jelgavas pludmalē pie Lielupes četri. Glābēji atgādina arī likumā noteikto – bērni, kuri nav sasnieguši 12 gadu vecumu, ūdenī atrasties vieni paši nedrīkst.
Kļūda rakstā?
Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!
Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!