Jelgavas novadā izpilddirektores dēļ pārgrupējas koalīcija

1 year ago 1548
ARTICLE AD BOX

Jelgavas novadā izpilddirektores dēļ pārgrupējas koalīcija

ĪSUMĀ:

Apsūdzības Lonertei: darba auto izmantots privātām vajadzībām, pārkāpts interešu konflikta likums

Kad pērnā gada nogalē līdz ar opozīcijas aktivitātēm un pie varas esošās Latvijas Zemnieku savienības deputātu sašķelšanos domes darbs kļuva un ilgstoši bija faktiski paralizēts, viens no pirmajiem opozīcijas panākumiem bija pret izpilddirektori Līgu Lonerti sākt disciplinārlietu.

Vakarā pirms Ziemassvētkiem ārkārtas sēdē viņu arī atstādināja no pienākumu pildīšanas. Lonerte, būdama izpildvarā, pārstāv nu jau nelaiķa bijušā ilggadējā Jelgavas novada šefa Ziedoņa Caunes Zemnieku savienību.

Deputāti Lonertei pārmeta “prettiesisku rīcību” un “labas pārvaldības principu pārkāpšanu”. Disciplinārlietas izmeklēšanas komisiju gan deputāti izveidoja tikai no sava vidus. Un deputāts Uldis Ainārs (“Jaunās Vienotība”) tagad uzskaita atklātās lietas.

“Mēs pārbaudījām virkni lietu, ko mums norādīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, tas ir, nepatiesas informācijas sniegšanu uzraugošajām iestādēm. Jā, konstatējām, ka patiešām dokumentāli ir pierādāms tas, ka ir sniegta patiesībai neatbilstoša informācija. Tāpat mēs pārbaudījām dienesta transportlīdzekļa izmantošanu, konstatējām, ka transporta ceļazīmes nesakrīt ar fotoradaru fiksētajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, transporta ceļazīmēs parādās datumi no laika, kur izpilddirektore atrodas domes sēdēs. Pārbaudījām finanšu izlietojumu saistībā ar administratīvi teritoriālās reformas materiālu izstādi, tika konstatēts, ka Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore ir noslēgusi uzņēmuma līgumu ar pašu pašvaldību – to aizliedz interešu konflikta likums,” pastāstīja Uldis Ainārs.

Pārkāpumu saraksts ir garš un uz vairākām lapām. Darba mašīnu izmantojusi privātām vajadzībām, no domes naudas maksājusi sev par darbiem, par ko jau saņem algu, pašvaldības darbam nolīgusi varai pietuvinātu juristu privātfirmu, to rīcībā nododot pārāk plašas pilnvaras, līdz beidzot arī mānījusies uzraugošajām iestādēm. Uzzināt pašas izpilddirektores Lonertes domas gan neizdevās.

Lonerte vairāku dienu laikā uz zvanu tā arī neatbildēja. Tagad deputāti cenšas panākt, lai viņas rīcību izvērtētu dome. Taču tā ar to nesteidzas.

Lonertes pārkāpumi tiek izskatīti slepenībā

Pēc deputātu lūguma sasauktas nu jau vairākas sēdes, kas visas grūti izprotamu iemeslu dēļ bijušas slēgtas, lai gan nekāda sensitīva informācija tajās nav skatīta.

Visbeidzot domnieki vienojušies, ka sagaidīs izpilddirektori atgriežamies no darba nespējas un tad aicinās viņu skaidroties. To apstiprināja jaunais novada mērs Madars Lasmanis (“Latvijas attīstībai”).

“Un tad, protams, vērtēsim, cik nodarījumi, dokumenti, kas šobrīd ir domes rīcībā, iespējams vērst par labu un turpināt vai neturpināt darbu Jelgavas novada domē. Tas vēl viss ir priekšā, mums ir vērtēšana šobrīd,” norādīja Lasmanis.

Jautāts, kāpēc sēdes bijušas slēgtas un no domes puses ievērota slepenība, Lasmanis skaidroja: “Slepenība nav liela, būtībā tas saistīts tieši ar to, ka bija iekšēja disciplinārlietas komisija.”

Ziņojumam ir ierobežota pieejamība, un līdz ar to publiskā telpā tas nav nododams, skaidroja Lasmanis, gan solot, ka pēc izmeklēšanas ziņojums tomēr būšot publiski pieejams.

Tik izvairīgs Lasmanis nebija gada beigās, kad bija viens no disciplinārlietas rosinātājiem. Novada domē dzirdamas runas, ka izpilddirektores tēls ir pasargājams koalīcijas stabilitātes vārdā, lai Lasmanim vairākumu nodrošinātu Zemnieku savienība, kuru gan pašu šī lieta ir atkal sašķēlusi.

Izpilddirektores lietas dēļ koalīcijā notikusi pārgrupēšanās

Tāpat novadā runā, ka izpilddirektori varētu pieņemt Zaļo un Zemnieku savienības pārstāvētā Jelgavas pilsētas dome, ko vada Andris Rāviņš. Šādā gadījumā Lonertei novads būtu jāpamet pašai un, tā teikt, bet skandāla.

Sarunā ar Latvijas Radio Madars Lasmanis atzina, ka ar Andri Rāviņu tiekas un sadarbojas regulāri, savukārt baumas, ka Lonerte no Rāviņa pārstāvētās Zaļo un Zemnieku savienības varētu pārcelties uz Jelgavas pašvaldību, Lasmanis komentēt atteicās.

Ilgstošā nespēja tikt galā ar izpilddirektores lietu sarūgtinājusi “Saskaņas” deputāti Irinu Dolgovu, kas līdz ar varas maiņu cerējusi domes darbā ieraudzīt citus standartus. Viņa uzskata – problēmas radušās nesaprašanās dēļ, tomēr nespēj skaidrot šīs nesaprašanās cēloņus. Dolgova gan arī uzsvēra, ka cilvēkam, kurš vainots pārkāpumos, ir jāspēj sniegt paskaidrojumu un jāsaņem pelnītais.

Izpilddirektores lietas dēļ koalīcijā notikusi pārgrupēšanās, bet dažu aizgājušu Zaļo un Zemnieku savienības deputātu vietā tai pieslējusies Latvijas Reģionu apvienība ar Daini Liepiņu vadībā.

Viņa interesēs varētu būt nule notikusī štatu samazināšana gan domes vadībā, likvidējot priekšsēdētāja vietnieka amatus, gan izpildvarā, atsakoties no izpilddirektora vietnieces pozīcijas.

Ar abu vietnieku krēslu likvidēšanu šonedēļ ir patriekti darbinieki, kas pašvaldības vārdā tiesājās pret Liepiņu viņa Ozolnieku ledushalles īpašumtiesību jautājumā. Atlaistas juristes dēļ dome trešdien lūdza atlikt tiesu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article