Jauno profesionāļu meistarības konkursā «SkillsLatvia 2022» noskaidroti medaļu ieguvēji

1 year ago 1455
ARTICLE AD BOX

Kopskaitā no 32 Latvijas profesionālās izglītības iestādēm medaļas ieguva 27 mācību iestādes. Visvairāk medaļu ieguva Liepājas Valsts tehnikums, saņemot deviņas medaļas, no kurām piecas ir zelta.

Medaļu skaita ziņā nākamos labāko rezultātus uzstādīja Jelgavas tehnikums un Rīgas Tehniskā koledža, katrai mācību iestādei attiecīgi iegūstot pa piecām medaļām. Savukārt Ogres tehnikums un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola katra ieguva četras medaļas. 

“Šī gada konkursantu sasniegumi rada lielu lepnumu par mūsu jaunajiem profesionāļiem. SkillsLatvia no jauna pierāda, ka izglītības iestādes kaldina sava aroda meistarus, kuriem ir plašas nākotnes karjeras iespējas. Šogad pēc ilgākas pauzes konkursanti tikās klātienē, lai parādītu savas prasmes un izjustu sacensības garu. Priecē fakts, ka daudzi iepriekšējo gadu labākie konkursanti šogad piedalījās jau kā eksperti, nozares speciālisti vai žūrijas dalībnieki. Šī izaugsme pierāda, ka SkillsLatvia nodrošina prasmju mantošanu un pēctecību, kas ir būtiska nākotnes speciālistu sagatavošanā. Konkurss kalpo arī par unikālu satikšanās platformu izglītības iestādēm, darba devējiem un jaunajiem speciālistiem, paverot iespēju profesionālo spēju demonstrēšanai nacionālā un starptautiskā līmenī,” stāsta VIAA direktore Dita Traidās.

Divu dienu garumā profesionālās izglītības audzēkņi sacentās tādās profesijās kā skatlogu dizains un noformēšana, tērpu dizains, tērpu izgatavošana, datortīklu administrēšana, web tehnoloģijas, grafikas dizains, mobilā robotika, mehatronika, metināšana, friziera darbi, ēdienu gatavošana, restorānu serviss, viesu uzņemšana, mazumtirdzniecība, elektriskās instalācijas, inženierkomunikācijas, flīzēšana, krāsošana un dekoratīvā apdare, mēbeļu izgatavošana, sausā būve, smago spēkratu remonts un apkope, transporta pārvadājumi. 

Konkursa darba uzdevumi bija pietuvināti starptautisko profesionālās meistarības konkursu prasībām, un tos vērtēja 70 nozares ekspertu žūrija. Veiksmīga dalība konkursā "SkillsLatvia 2022" ļaus sacensties par iespēju pārstāvēt Latviju un piedalīties Eiropas mēroga konkursā "EuroSkills" vai pat pasaules līmenī – "WorldSkills".

Ar visu laureātu un pārstāvēto mācību iestāžu sarakstu iespējams iepazīties viaa.gov.lv.

Konkurss notiek projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article