Jauno mācību gadu uzsāk 220 tūkstoši skolēnu un gandrīz 26 tūkstoši skolotāju

10 months ago 739
ARTICLE AD BOX

220 000 skolēnu un 26 000 skolotāju

Vispārējā izglītībā mācību procesu pašvaldību un privātajās izglītības iestādēs skolēniem nodrošinās 25 968 pedagogi.

Jaunajā mācību gadā darbu uzsāks 563 pašvaldību vispārējās izglītības iestādes, no tām 36 sākumskolas, 254 pamatskolas, 231 vidusskola un valsts ģimnāzija, kā arī 39 speciālās izglītības iestādes, divas ar iespēju iegūt arī profesionālo pamata vai vidējo izglītību un viena vakara (maiņu) un neklātienes vidusskola. Vispārējā izglītībā 1.septembrī durvis vērs arī 72 privātās izglītības iestāde.

Prognozējams, ka profesionālajā izglītībā 2023/2024. mācību gadā izglītojamo skaits saglabāsies iepriekšējā līmenī, aptuveni 28 tūkstoši un jauno mācību gadu pirmajā kursā 54 profesionālās izglītības iestādēs uzsāks ap 10 tūkstošiem audzēkņu, liecina IZM provizoriskie dati.

Ar ES atbalstu modernizē skolas

Jauno mācību gadu no jauna uzbūvētā skola durvis vērs Ogres Valsts ģimnāzija, bet pilnībā pārbūvētas – Jēkabpils Valsts ģimnāzija, Kuldīgas Centra vidusskola, Valmieras Valsts ģimnāzija un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola. 

Ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu tiek modernizēta mācību vide 38 pašvaldību 95 vispārējās izglītības iestādēs, kur izglītību iegūst vairāk nekā 46 tūkstoši skolēnu. Kopumā skolu modernizācijā no ES fondu, valsts un pašvaldību līdzekļiem investējot vairāk nekā 367 miljonus eiro.

Projekta ietvaros ir veikta jaunu skolu ēku būvniecība, ēku un telpu modernizācija, izveidoti moderni dabaszinātņu kabineti un mācību laboratorijas, dienesta viesnīcu, sporta zāļu, stadionu izbūve un modernizācija, kā arī veikti ieguldījumi informācijas un komunikācijas tehnoloģiju risinājumu ieviešanā un aprīkojumā.

Skolu infrastruktūras modernizācijas projekti jaunajā mācību gadā turpinās Jēkabpilī, Madonā, Talsos un Bauskā, kā arī Rīgas, Kuldīgas profesionālās izglītības iestādēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article