Jaunieši saskata iespējas metālapstrādē – Jelgavā aizvadīts pirmais nozares asociācijas meistarības konkurss

1 year ago 973
ARTICLE AD BOX

Šodien, 18:54

Autori: Zemgales reģionālā televīzija

130 jaunieši jau no agra rīta, apbruņojušies ar dažādiem instrumentiem, cīnījās par godalgām. Metināšana, mašīnbūve, metālapstrāde - astoņu profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi 13 komandās rādīja savas prasmes.

"Man personīgi visgrūtākais likās tieši, kas man bija uzticēts, metināšana, jo nebija pietiekams laiks patrenēties, bet kopumā sanāca, ka viss bija kārtībā," atzina Rīgas 3.arodskolas audzēknis Artis Students.

Jelgavas Amatu vidusskolas audzēknis Alekss Jansons savukārt sprieda, ka "nākotnē viennozīmīgi tas noderēs", un "tas ir patiesībā ļoti svarīgi un pati profesija metālapstrāde arī ļoti svarīga un visur arī ļoti vajadzīga, un līdz ar to, tiksi arī pie ļoti laba amata".

Katra komanda konkursā prezentēja iepriekš sagatavotos mājas darbus un sacentās profesionālās jomas teorijas un praktisko darbu izpildē. Žūrijai nācās atzīt: jaunieši pastrādājuši godam.

"Redzot šos mājasdarbus un videomateriālus par mājasdarbu tapšanu, radās pārliecība, ka jaunieši to dara ar azartu un tiešām acis spīd," atzina MASOC valdes priekšsēdētājs Toms Grīnfelds.

Kad konkurss noslēdzies, tiek sveikti labākie.

Metālapstrādes un mašīnbūves nozarē šobrīd akūti trūkst jaunu meistaru, tāpēc uz šiem jauniešiem tiek liktas lielas cerības.

"Loģiski, ka speciālistu trūkst, tas nav nekāds jaunums. Jau no sākumskolas šie eksaktie priekšmeti paver ļoti plašas iespējas izvirzīt vienu vai otru profesiju kā specialitāti nākotnē. Savukārt, ja pamatskolā šīs eksaktās zināšanas netiek iegūtas, tad faktiski tas karjeras un izglītības turpinājums ir stipri sašaurināts," norādīja Toms Grīnfelds,

Turklāt joprojām saglabājušies stereotipi - tie velkas vēl no padomju laikiem, tāpēc šāda uzņēmumu un izglītības iestāžu sadarbība ir svarīga, lai parādītu, ka viss ir mainījies.  

"Tas nav netīrs darbs kā agrāk, Padomju laikos, kur ir vēl tie stereotipi: rūpnīcas, eļļas, netīrs, smags, fizisks…. Nē! Mūsdienās ienāk datori, tehnoloģijas jaunās, tas paliek interesantāk, radošāk un jādomā vairāk ar galvu, nevis ar rokām," uzsvēra Konkursa žūrijas komisijas loceklis Māris Balodis.

Valmieras tehnikuma audzēknis Matīss Meinards Puķulauks atzina, ka noteikti saredz "perspektīvas šajā jomā un es noteikti zinu, ka šī joma ilgi būs dzīva un noteikti šajā jomā vajadzēs daudz jaunus darbiniekus".

Metālapstrādes un mašīnbūves nozaru asociācija profesionālās meistarības konkursu Jelgavā šogad organizēja pirmo reizi. Bet, redzot, ar kādu interesi tajā iesaistās jaunieši, iecerēts šādu pasākumu veidot ik gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article