Ģenerālprokuratūra izteikusi brīdinājumu Latvijas Krievu savienībai

1 year ago 1222
ARTICLE AD BOX

ĪSUMĀ:

  • VDD jau pērn martā izteica brīdinājumu LKS par dezinformācijas izplatīšanu.
  • Partija to neņēma vērā un turpināja izplatīt Krievijas propagandas vēstījumus.
  • VDD pērn decembrī informēja prokuratūru par pārkāpumiem LKS darbībā.
  • Prokuratūra partijai izteikusi brīdinājumu; LKS to esot ņēmusi vērā.
  • Ja gada laikā LKS būs jauni pārkāpumi, tiesa varēs lemt par tās slēgšanu.
  • 10 000 cilvēku parakstītā iniciatīva par LKS slēgšanu bez virzības Saeimā.

Latvijas Krievu savienības birojs Rūpniecības ielā lielākoties ir tukšs un kluss, arī nekādus masu protestus partija vairs īsti nespēj izprovocēt. Taču tas tiek kompensēts ar prokremlisku vēstījumu aktīvu izplatīšanu sociālajos tīklos, Krievijas propagandas kanālos, kā arī Eiropas Savienības piedāvātajos resursos.

Piemēram, video, kas uzņemts Briselē, 2022. gadā 22. februārī, tikai divas dienas pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā, Tatjana Ždanoka un Jurijs Sokolovskis žēlojas, ka Eiropa nevēlas atzīt Doneckas un Luhanskas tā sauktās "tautas republikas" un apsveic Krievijas lēmumu atzīt šo teritoriju neatkarību.

"Šodien, 2022. gada 22. februārī, tika pieņemti lēmumi par Doneckas un Luhanskas neatkarīgo tautu, neatkarīgo republiku statusu. Es viņus ar to apsveicu," toreiz paziņoja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Ždanoka.

Citā video un no EP tribīnes Ždanoka izplata Krievijas propagandas vēstījumu par ukraiņiem, kas nogalina Donbasa bērnus, saukli "Slava ukrainai! Varoņiem slava" sauc par nacistisku un apgalvo, ka Ukrainai nav nekādu militāru draudu no Krievijas puses.

"Viens no instrumentiem informatīvajā karā ir dezinformācija. Viens no dezinformācijas piemēriem ir arī šo debašu nosaukums – "Krievijas draudi Ukrainai"! Tas nav pierādīts!" paziņoja Ždanoka.

Dažas dienas vēlāk sākās Krievijas iebrukums, kas apliecināja – bažas par draudiem tomēr bijušas pat ļoti pamatotas.

Pagājušā gada martā Valsts drošības dienests (VDD) jau izteica brīdinājumu LKS par dezinformācijas izplatīšanu un centieniem attaisnot starptautisko tiesību pārkāpumus. Partija to neņēma vērā un pie katras iespējas turpināja izplatīt Krievijas propagandas vēstījumus.

Partijas aktīviste Tatjana Andrijeca tiek turēta aizdomās par vēl tiešāku palīdzību Krievijai pret Latviju vērstās darbībās, tādēļ aizturēta un atrodas apcietinājumā.

LKS savos video kanālos uzstāj uz Andrijecas atbrīvošanu. Un vēl kāds vēstījums – centieni noskaņot Latvijas cilvēkus pret palīdzības sniegšanu Ukrainai. "Rietumu palīdzība pielīp pie Kijivas rausēju rokām! Uz Ukrainas iedzīvotāju rēķina viņi sarausuši veselu bagātību!" pauda Jelgavas domes deputāts Andrejs Pagors (LKS).

Par konstatētajiem pārkāpumiem LKS darbībā VDD pagājušā gada decembrī informēja Ģenerālprokuratūru, kas izteikusi partijai brīdinājumu.

LKS priekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs apstiprināja, ka šāds brīdinājums saņemts un partija to esot ņēmusi vērā.

"Vispār mums bija vairāk nekā 1200 publikāciju tikai šajā tīklā. Jautājumi skar tikai septiņas publikācijas. Visas tās jau ir dzēstas no interneta un atrast tās nav iespējams," skaidroja LKS priekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.

Ja gada laikā pēc brīdinājuma saņemšanas tiks pieļauti jauni pārkāpumi, tad saskaņā ar Politisko partiju likumu tiesa varēs lemt par partijas slēgšanu. Mitrofanovs gan pauda pārliecību, ka līdz tam nenonāks.

Pagājušā gada rudenī jau vēstīts, ka Saeimā iesniegta vairāk nekā 10 000 cilvēku parakstīta iniciatīva par LKS slēgšanu. Toreiz aptaujātie deputāti solīja neļaut tai noklust.

Iniciatīva nodota Saeimas Nacionālās drošības komisijai, ko vada NA pārstāvis Jānis Dombrava, bet tālāka virzība pagaidām nav manīta.

"Šobrīd es redzu, ka iestādes dara savu darbu. Domāju, ka nekādas politiskas iejaukšanās noteikti nevajadzētu veidot. Process notiek un, es domāju, ka tas pietiekami tuvā laikā rezultēsies ar šīs organizācijas slēgšanu," sacīja Dombrava.

Kā noprotams – politiķi apzināti norobežojas no šīs lietas, ļaujot strādāt drošības iestādēm un tiesai, lai LKS slēgšanas gadījumā partijai nebūtu pamata to pārsūdzēt ar apgalvojumu, ka notikušais ir politiska izrēķināšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article