Ar vilcienu no Rīgas uz Viļņu, iespējams, varēs ceļot jau decembrī

3 months ago 296
ARTICLE AD BOX

Šodien, 20:11

Autori: Krišs Kairis (LTV Ziņu dienesta korespondents)

Ar sabiedrisko transportu no Rīgas līdz Viļņai šobrīd var nokļūt divos veidos – divas iespējas ir autobuss un lidmašīna, bet drīzumā būs arī trešā. Vilcienā paredzamais brauciena ilgums ir četras stundas un 15 minūtes.

Laiks ir līdzvērtīgs tam, kas ceļā būtu jāpavada ar autobusu vai privāto mašīnu. Vilciena maršruta biļetes cenu kompānijā pagaidām gan neatklāj. Vilcienā starp Rīgu un Viļņu paredzētas vien pāris pieturvietas – Jelgavā, Jonišķos, Šauļos, Kaišadorē un Viļņā.

Patlaban vēl nav zināms arī vilciena grafiks – proti, cik bieži tas kursēs.

"Ceļošana ar vilcienu katru gadu attīstās visā Eiropas Savienībā. Mēs redzam, ka Lietuvai un Latvijai nav jābūt izņēmumam," sacīja "LTG Link" izpilddirektora pienākumu izpildītājs Gedimins Sečkus. "Šis savienojums ar vilcienu, kas ir tiešais brauciens no Rīgas uz Viļņu un atpakaļ, ir patiešām laba iespēja ērti un ilgtspējīgi ceļot. Mēs esam diezgan pārliecināti, ka būs pietiekami daudz cilvēku, kas izmantos šo opciju."

"LTG Link" paziņojis, ka maršrutu varētu atklāt vēl 2023. gada laikā – provizoriskais pirmā reisa datums ir noteikts 27. decembris. Plānu par visai ambiciozu sauc satiksmes ministrs Kaspars Briškens ("Progresīvie"), kurš gan vienlaikus skaidro, ka politiskus šķēršļus maršruta atklāšanai neliks.

"Tie nav politiķi, kas organizē šādus pārvadājumus. Politiski mēs visi trīs ministri esam pauduši vēlmi šādu savienojamību izveidot," pastāstīja Briškens. "Tālāk jau tas ir nozares profesionāļu darbs, lai to izdarītu maksimāli drošā veidā, un sameklēt, lai tas būtu ērti visiem pasažieriem. Ne vienas valsts pasažieriem ērtāk vai otras mazāk ērti."

Ministrs arī atzīst, ka labāk būtu vēlējies, lai šādu maršrutu lietuvieši īstenotu sadarbībā ar Latvijas "Pasažieru vilcienu", taču tam nav šāda jauna ritošā sastāva. "LTG Link" uzsver, ka brauciens būs paredzēts tikai starptautiskajiem pasažieriem. Viņi iekšējā tirgū Latvijā ienākt neplāno. Proti,

reisā Rīga–Viļņa nevarēs iegādāties biļeti, piemēram, maršrutā Rīga–Jelgava.

"Uz kuru pilsētu dodaties no Lietuvas uz Latviju un atpakaļ, nav nozīmes," paskaidroja Sečkus. "Galvenais, lai Latvija un Lietuva pēc 20 gadu pārtraukuma atkal iegūtu starptautisku savienojumu."

Papildus plānotajiem reisiem maršrutā Rīga–Viļņa arī Igaunijas vilcienu operators "Elron" paziņojis ieceri nākamgad veikt braucienus maršrutā Rīga–Tartu. Šajā gadījumā gan pagaidām nav tik skaidra scenārija, kad braucienus varētu sākt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article