Meklēšanas forma

Apmācies 10 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no DA
Pirmdiena, 2019. gada 18. NovembrisVārda dienu svin: Aleksandrs, Doloresa, Brīve

VIDEO: Loka maģistrālē paveikti vairāk nekā 50 procenti darbu

Ritma Gaidamoviča
Turpinās Loka maģistrāles rekonstrukcija – aktīvi būvdarbi šobrīd notiek Loka maģistrāles posmā no Rubeņu ceļa līdz Kalnciema ceļam. Portāls www.jelgavasvestnesis.lv video materiālā piedāvā ieskatu, par to, kādi darbi šobrīd tiek veikti būvobjektā un ko plānots paveikt vēl šoruden.

Pilnsabiedrības «RERE vide – Hidrostatyba» atbildīgais būvdarbu vadītājs Edgars Krastiņš stāsta, ka aktīvi būvdarbi šobrīd notiek Loka maģistrāles posmā no Rubeņu ceļa līdz pat Kalnciema ceļam. «Paveikto darbu apjomu varam iedalīt vairākās daļās – esam paveikuši aptuveni 85 procentus no plānotajiem inženierkomunikāciju darbiem, aptuveni 60 procentus no zemes darbiem, un tuvākajās dienās būsim izpildījuši arī ap 35 procentiem asfaltēšanas darbu,» stāsta būvdarbu vadītājs. Viņš norāda, ka šobrīd spēki mobilizēti tam, lai izdotos sakārtot slēgto Loka maģistrāles pārvadu pār dzelzceļa sliedēm, kuru satiksmei plānots atklāt 20. augustā. «Vienā Loka maģistrāles pusē, no Rubeņu ceļa pāri gaisa pārvadam, šonedēļ ir ieklāta asfalta pamata kārta. Ļoti ceram, ka līdz nākamajai nedēļai mēs ieklāsim melno segumu arī no gaisa pārvada līdz Aviācijas ielai, lai nākamnedēļ pa pusotru joslu atjaunotu satiksmi pāri pārvadam. Lai gan vienā tilta malā esam daļēji uzmontējuši arī margas, tomēr gājēji pārvadu nedrīkstēs šķērsot, par to arī brīdināsim ar informatīvām zīmēm,» stāsta būvdarbu vadītājs, norādot, ka pāri gaisa pārvadam tiks organizēta reversā satiksme, kuru regulēs ar luksoforiem. Būvdarbu vadītājs cer, ka pa abām joslām satiksmi izdosies atjaunot vēl šoruden.

Jāpiebilst, ka vairākos Loka maģistrāles krustojumos ar citām ielām tiks izbūvēti rotācijas apļi. Šobrīd Rubeņu ceļa un Loka maģistrāles krustojumā ir izbūvēta aptuveni trešā daļa no plānotā rotācijas apļa, bet Loka maģistrāles un Langervaldes ielas krustojuma rotācijas aplī jau sākta ielas apmaļu uzstādīšana. Bērzu ceļa un Loka maģistrāles krustojumā paredzētā apļa teritorijā notiek sadzīves kanalizācijas izbūves darbi. «Rotācijas apļa vidus tiks bruģēts ar dabīgo akmens bruģi, nevis apzaļumots. Pielāgosim apli tā, lai viegli izbraukt arī nestandarta gabarīta automašīnām, kas, nespējot izgriezt, var nedaudz uzbraukt apļa vidus daļai,» skaidro būvnieks.

Intensīvs darba process šobrīd notiek arī pie Jelgavas 6. vidusskolas, lai nodrošinātu piekļuvi pie skolas jaunajā mācību gadā. Pie skolas Loka maģistrāles pusē tiek izbūvēts stāvlaukums, kā arī drīzumā tiks uzsākti labiekārtošanas darbi pie skolas ieejas. «Šonedēļ stāvlaukumā notiek apmaļu izbūve. Kad tas būs pabeigts, laukumā ieklāsim šķembu kārtas segumu, lai ar septembri to varētu izmantot kā pagaidu stāvlaukumu automašīnu novietošanai. Asfaltēšanas un bruģēšanas darbi stāvlaukumā tiks atlikti uz nākamo pavasari. Autovadītājiem gan jārēķinās, ka, sākoties skolai, satiksmes kustību gar skolu nav plānots mainīt – tā tāpat notiks pa vienu joslu, un reverso kustību regulēs luksofors,» tā E.Krastiņš.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka šobrīd tiek izbūvētas pazemes komunikācijas Loka maģistrāles un Kalnciema ceļa krustojumā. Tāpēc ir slēgta Kalnciema ceļa brauktuves daļa, bet satiksme tiek organizēta divās joslās pa izbūvētu pagaidu brauktuvi. Autovadītājiem jāņem arī vērā, ka Loka maģistrāles posmā no Bērzu ceļa līdz Kalnciema ceļam ir vienvirziena kustība – tas nozīmē, ka no Kalnciema ceļa, braucot no pilsētas centra, nevar veikt labo pagriezienu un nogriezties uz Loka maģistrāli. Apbraukšanai var izmantot Veco ceļu, Robežu ielu, Rogu ceļu. Savukārt kravas transports, kas brauc virzienā no Kalnciema, tiek novirzīts pa Garozas ielu.

Darbi norit arī Loka maģistrāles un Rīgas ielas krustojumā, kur satiksme tiek organizēta pa vienu joslu katrā virzienā. Tas var radīt satiksmes palēninājumu un prasīt vairāk laika ceļā no Jelgavas uz Rīgu un otrādi. Tāpat šajā krustojumā nav atļauts kreisais pagrieziens nevienā braukšanas virzienā.

Jāuzsver, ka darbu zonā atļautais braukšanas ātrums ir 30 kilometri stundā.

Foto un video: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru