Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no DA
Otrdiena, 2019. gada 19. NovembrisVārda dienu svin: Elizabete, Liza, Līze, Betija

VIDEO: Leģendu nakts pasākumi «Villa Medem»

Emīls Rotgalvis
Sestdien notikušajā Leģendu naktī savas durvis apmeklētājiem Jelgavā vēra «Villa Medem» – senās vācbaltiešu Mēdemu dzimtas agrākā rezidence un vienīgais Zemgales muižkungu pilsētas nams, kas Jelgavā saglabājies līdz mūsdienām. No pulksten 18 līdz 22 vairākos pasākumos iepriekš pieteikušies apmeklētāji iepazinās ar ēkas vēsturi, kā arī vēroja Jelgavas Mūzikas vidusskolas (JMV) un Jelgavas Jaunā teātra (JJT) jauniešu uzvedumu.

Šī ir otrā Leģendu nakts, kurā piedalās «Villa Medem». Pirmoreiz jelgavnieki un pilsētas viesi tobrīd vēl neatjaunoto ēku varēja apmeklēt 2015. gadā. Četrus gadus vēlāk nams piedzīvojis būtiskas pārmaiņas un tieši tas apmeklētājos radījis lielāko ziņkāri. Šī gada Leģendu nakts Jelgavā piedāvāja īpašu programmu, kuras gaitā notika gan ekskursijas un atmiņu stāsti, gan Jelgavas jauniešu uzvedums par Mēdemu dzimtas vēsturi. Ņemot vērā šī gada programmu un nepieciešamību apmeklējumu iepriekš pieteikt, šo Leģendu nakti esot grūti salīdzināt ar pirmo reizi, kad villa vēra savas durvis interesentiem, stāsta ēkas direktore Sintija Gribule. «Nepieciešamība pieteikt apmeklējumu nemazināja cilvēku interesi un ieradās ļoti daudz apmeklētāju, kas vēlējās tieši ielūkoties villas iekšienē. Pieteikumus apmeklējumiem saņēmām līdz pat pulksten 17.45,» skaidro S.Gribule, turpinot: «Interesanti ir arī tas, ka ieradās ne tikai vietējie Jelgavas iedzīvotāji, bet ļoti daudz bija viesu no citām pilsētām, kuri par muižu nebija iepriekš dzirdējuši, kā arī viesi no ārzemēm.»

Leģendu nakti Jelgavā atklāja muzikāli literārs priekšnesums «Mēdema meitas», kas realizēts kā radošās partnerības programmas «RaPaPro» projekts JMV pedagoģes Dagnijas Jākobsones vadībā. Uzvedums atklāja izcilāko sava laika kurzemnieču – Elīzas fon der Rekes un Kurzemes pēdējās hercogienes Dorotejas jaunības dienu atmiņas. Uzveduma muzikālo pavadījumu nodrošināja JMV skolēni. Klavieru, kokles, obojas, čella un vijoles skaņās tika izpildīti 18. un 19. gadsimta skaņdarbi, tostarp Mocarta, Bēthovena un Haidna kompozīcijas. «Uzvedums bija tiešām lielisks un saku visiem lielu paldies, jo biju līdz sirds dziļumiem aizkustināta. Arī investors, aplūkojot bildes un video, bija patīkami pārsteigts, tāpēc to noteikti būs jāatkārto,» uzsver S.Gribule.

Vakara gaitā apmeklētāji tika iepazīstināti gan ar villas seno, gan nesenāko laiku vēsturi. Sveču gaismā tika rīkota ekskursija pa muižas telpām un notika arī «Villa Medem» direktores stāstījumi par ēkas atjaunošanas darbiem. Kā informē S.Gribule, daudzi no apmeklētājiem dalījušies arī savās atmiņās par ēkas vēsturi: «Vakara gaitā sadzirdēju arī daudz ko jaunu, piemēram, ka ēkā kādreiz bijis kinoteātris un otrajā stāvā tikušas rīkotas teātra izrādes.»

Atskatoties uz šī gada Leģendu nakts pasākumiem, ēkas direktore stāsta, ka cilvēki ir ieinteresēti, lai tajā notiktu arvien vairāk kultūras pasākumu, taču esot jāņem vērā, ka villa ir atjaunota un tiek uzturēta par privātiem līdzekļiem, kas nozīmē, ka publiskie pasākumi, piemēram, Leģendu nakts tiek savlaicīgi plānoti.

Leģendu nakts «Villa Medem» rīkota sadarbībā ar Jelgavas Mūzikas vidusskolu un Jelgavas Jauno teātri, brīvprātīgajām palīdzēm Renāti Gedminu un Signi Vīdmani, ēkas saimnieces tērpa autori Valentīnu Gribuli, kā arī «Villa Medem» bērnu fondu, kas pasākumā nodrošinājis bezmaksas ieeju jaunākajiem apmeklētājiem.

Ikdienā «Villa Medem» iespējams pieteikties ekskursijām, zvanot pa tālruni 25970219 vai rakstot uz e-pastu villa.medem@inbox.lv un saskaņojot datumu un laiku. Tāpat ēkā tiek piedāvāts rīkot privātus un kultūras pasākumus.

Video: Māris Martinsons

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Ed attēls

Video hd :-) nokia 3310???

Pievienot komentāru

Saistītie raksti