Meklēšanas forma

Apmācies 5 °C Mēreni stiprs vējš, 8.6 m/s no D-DR
Svētdiena, 2019. gada 8. DecembrisVārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Noslēdzies semināru cikls «Gudro vecāku skola»; gaida priekšlikumus no sākumskolas bērnu vecākiem

Anastasija Miteniece
Ar pasākumu 9. aprīlī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) noslēdzies bezmaksas semināru cikls «Gudro vecāku skola». «Kopumā pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem bija iespēja apmeklēt 11 seminārus, izglītojoties par dažādiem bērnu audzināšanas aspektiem, un daudzi šo iespēju labprāt izmantoja,» vērtē ZRKAC Tālākizglītības nodaļas vadītāja Astra Vanaga. Šobrīd tiek plānots semināru cikla otrais mācību gads un vecāki aicināti iesniegt priekšlikumus par tēmām, ko viņi vēlētos apgūt.

A.Vanaga norāda, ka laikā no 30. oktobra līdz 9. aprīlim notika 11 semināri, un tos kopumā apmeklējuši vairāk nekā 400 interesentu. «Nodarbībās vecāki varēja rast atbildes un praktiskus risinājumus ļoti konkrētos bērna audzināšanas un attīstības jautājumos. Piemēram, kā izaudzināt fiziski un emocionāli veselu bērnu, kā attīstīt bērna spējas un dotumus no dzimšanas līdz skolas vecumam, kā nepazaudēt pāru attiecību kvalitāti mammas un tēta pienākumos un kā saglabāt vecāku psihoemocionālo veselību. Atsevišķi semināri tika veltīti bērna fiziskajai drošībai un pirmajai palīdzībai, kā arī jautājumam, ko darīt, ja bērns bieži slimo. Vecāki saņēma atbildes arī uz aktuāliem jautājumiem, piemēram, kā atpazīt un mazināt bērna stresu, kā sagatavot bērnu pārmaiņām viņa dzīvē, kā saprast, vai bērns ir gatavs uzsākt bērnudārza gaitas. Praktiski padomi tika sniegti arī par bērna sociālo, sadzīves un pašapkalpošanās prasmju attīstīšanu,» norāda A.Vanaga, papildinot, ka vislielākais apmeklējums un vecāku atsaucība bijusi semināros par tēmām «Kā rotaļājas bērns līdz 3 gadu vecumam», «Bērna pirmajos divos dzīves gados veicamie uzdevumi – psihoemocionālā attīstība», kā arī «Apzināta bērna audzināšana».

Lai par šīm tēmām izglītotu pēc iespējas plašāku interesentu loku un piedāvātu iespēju piedalīties nodarbības arī tiem vecākiem, kuri kāda iemesla dēļ nevarēja tās apmeklēt klātienē, sākot no septītās nodarbības ZRKAC nodrošināja nodarbību translēšanu tiešsaistē savā mājaslapā www.zrkac.lv un arī «Facebook» kontā. Katra nodarbība tiešsaistē skatīta vismaz 2500–3000 reižu. Jāuzsver, ka semināru ieraksti ZRKAC mājaslapas sadaļā «Videogalerija» ir pieejami pastāvīgi.

Septembrī «Gudro vecāku skola» sāks otro mācību gadu, aicinot uz nodarbībām vecākus, kuri audzina sākumskolas vecuma bērnus. «Nodarbību saturs vēl tiek veidots, bet jau tagad zināms, ka vecāki tiks aicināti uz sarunu par to, kā organizēt bērna ikdienu, uzsākot skolas gaitas, kā bērnam izveidot ieradumu patstāvīgi mācīties, kā atpazīt izmaiņas bērna uzvedībā, kas var liecināt par vardarbību pret bērnu – skolā, vienaudžu vidū, interneta vidē –, kā rīkoties un palīdzēt bērnam,» stāsta A.Vanaga. Viņa norāda, ka šobrīd vecāki ir aicināti iesniegt ierosinājumus, kādas tēmas vai kādus lektorus viņi labprāt vēlētos dzirdēt. Ieteikumus var sūtīt pa e-pastu astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv. Arī jaunajā sezonā bezmaksas nodarbības notiks vienu reizi mēnesī.

Nodarbību cikls ir bezmaksas un tiek īstenots projekta «Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, I kārta» gaitā.

Video: Māris Martinsons/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti