Meklēšanas forma

Skaidras debesis 2 °C Lēns vējš, 4 m/s no Z
Otrdiena, 2019. gada 26. MartsVārda dienu svin: Eiženija, Ženija

Lielā Jelgavas egle iedegta!

RITMA GAIDAMOVIČA
Spītējot aukstam vējam, vairāki simti jelgavnieku šovakar Hercoga Jēkaba laukumā piedalījās pilsētas lielās Ziemassvētku egles iedegšanā. Uzrunātie pilsētnieki atzinīgi novērtēja gan jaunās egles dekorācijas, gan ideju par Ziemassvētku tirdziņu, kas šogad notika pirmo reizi.

«Ir sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks, un nereti dzirdēts, ka tieši gatavošanās svētkiem ir pati satraucošākā un jaukākā. Gaidot svētkus, mēs katrs pārdomājam, ko labu esam paveikuši šogad, kādas ir ieceres nākamajam gadam. Es jums visiem vēlu mīlestības, veiksmes un labu darbu pilnu nākamo gadu, lai ar lepnumu varam teikt, ka ir godam pastrādāts,» tā klātesošos uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, aicinot bērnus kopā saukt «Eglīt, iededzies!», lai iedegtu lielo svētku egli. Jāpiebilst, ka svētku egle šogad ieguvusi jaunu rotu – 78 dažāda izmēra sniegpārsliņas un sarkanas krāsas LED spuldžu virtenes 960 metru garumā.

Šogad pirmo reizi pilsētas lielās egles iedegšanas pasākumu ievadīja Ziemassvētku dāvanu tirdziņš Hercoga Jēkaba laukumā, kas, pēc iedzīvotāju domām, pasākumam piešķīra īpašu atmosfēru. Jāteic, ka lielākais pieprasījums bija pēc apgleznotajām piparkūkām un karstajiem dzērieniem. «Uz egles iedegšanu nākam jau sesto gadu, un iepriekš ģimenē esam sprieduši, ka būtu jauki, ja šeit varētu nopirkt arī piparkūkas, karsto dzērienu,» atzina jelgavniece Jolanta, kura bija atnākusi kopā ar meitu Leldi un dēlu Robertu. Ģimene stāsta, ka tirdziņā iegādājušies apgleznotas piparkūkas.

Pirms oficiālās Ziemassvētku egles iedegšanas, klātesošajiem bija iespēja noskatīties teatralizētu uzvedumu «Sajukusī pasaciņa» Ādolfa Alunāna teātra un deju studijas «Intriga» izpildījumā.

Video: Māris Martinsons

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti