Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 7.3 m/s no R-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Jelgavas roņi gan pasaules kausā, gan Latvijas čempionātā izcīna vairāk nekā 30 medaļu

Ilze Knusle
Jelgavā aizvadītas ziemas peldēšanas sacensības, kas vienlaikus bija gan pasaules kausa pirmais posms, gan Latvijas čempionāta pirmais posms. Mūsu pilsētas roņi gan starptautiskajā, gan lokālajā ieskaitē izcīnīja vairāk nekā 30 medaļu.

Gan pasaules kausa posma vērtējumā, gan Latvijas čempionāta posma vērtējumā tika ieskaitītas astoņas individuālās distances. Galvenā atšķirība – ārvalstu ziemas peldētāju rezultāti Latvijas čempionātā netika ņemti vērā. «Jelgavas roņu» peldētāji pasaules kausā izcīnīja 32 medaļas (8 zelta, 15 sudraba un 9 bronzas), savukārt Latvijas čempionātā – 34 medaļas (10 zelta, 14 sudraba un 10 bronzas). Zelta medaļnieki abās kategorijās no mūsu kluba ir vieni un tie paši, vienīgi diviem dalībniekiem atšķiras izcīnīto medaļu skaits. Zelts – Aleksandram Jakovļevam (junioram), Ingai Gedrovičai, Viktorijai Gedrovičai, Andrejam Iļjukam, Ivanam Bergmanim, Viktoram Valainim un Aleksandram Mihailenko.

Pēc organizatoru datiem, sacensībās Jelgavā piedalījās 290 dalībnieki no 21 valsts: Igaunijas, Krievijas, ASV, Lielbritānijas, Somijas, Polijas, Baltkrievijas, Slovākijas, Slovēnijas, Īrijas, Dānijas, Vācijas, Čehijas, Zviedrijas, Austrālijas, Spānijas, Čīles, Argentīnas, Brazīlijas, Ķīnas un, protams, Latvijas. «Šogad rekordliels dalībnieku skaits – 58 – bija tautas klasē, kurā peldējumi notiek bez laika kontroles,» stāsta A.Jakovļevs (seniors). Viņš norāda, ka šogad arī daudz pilsētnieku, kuri sākotnēji bija ieradušies kā skatītāji, vēlējās izmēģināt ziemas peldēšanu, un organizatori viņiem piedāvāja ārpus sacensībām iegremdēties ūdenī un pēc tam izmantot baļļu vai pirti, lai sasildītos.

Vēl piecās disciplīnās tika pasniegts kuba «Jelgavas roņi» kauss. Stafetes komandas sacentās divās grupās – ar dalībnieku kopējo vecumu līdz 150 gadiem un virs 151 gada. Jaunākajā grupā uzvarēja «Jelgavas roņu» komanda ar A.Jakovļevu (junioru), V.Gedroviču, Mihailu Petrašinu un Dmitriju Žigunovu sastāvā. Speciālais kauss tika pasniegts arī labākajiem peldētājiem – vienam vīrietim un vienai sievietei absolūtajā vērtējumā. To ieguva Maks Lars no Vācijas un Džeida Perija no Lielbritānijas. «Šādu kausu pasniedzām pirmo reizi, un dalībnieki to vērtēja atzinīgi. Tas viņus arī mudina piedalīties pēc iespējas vairāk distancēs,» norāda A.Jakovļevs (seniors). Ierasti tika pasniegts arī Nāciju kauss, kas šogad ceļo uz Krieviju.

Video: Māris Martinsons/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti