Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -2 °C Viegls vējš, 3.3 m/s no D
Sestdiena, 2019. gada 23. MartsVārda dienu svin: Mirdza, Žanete, Žanna

Jelgavas regbisti testē dziedāšanas aplikāciju

Ritma Gaidamoviča
Šodien Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC), gatavojoties Dziesmu un deju svētkiem, prezentēta jauna mobilā lietotne – balss spēle «DzieDot», ar kuras starpniecību ikviens var viegli apgūt dziedātprasmi. Jauno mobilo aplikāciju Jelgavā Dziesmu svētku virsdiriģenta Inta Teterovska vadībā šodien testēja regbija kluba «Mītava» spēlētāji, dziedot latviešu tautasdziesmas.

Lai piedalītos spēlē, mobilajā ierīcē jāielādē speciāla aplikācija. Ērtākais dziedāšanai, ar tās palīdzību vispirms tiek noteikts katra lietotāja balss augstums – soprāns, alts, tenors, bass –, lai pielāgotu dziesmas atbilstoši lietotāja balss tembram. Piedāvājumā ir septiņas latviešu tautasdziesmas, kurām ikviens var dziedāt līdzi. «Ar savu balsi spēlētājs vada spēles galveno varoni – putnu – jo augstāk dzied, jo augstāk tas lidos, bet līdz ar zemu dimdināšanu putns nolaidīsies tuvāk zemei. Kad būs pieveikti trīs līmeņi – arī dziedātprasme būs rokā,» stāsta I.Teterovskis, piebilstot, ka, izejot visus līmeņus, spēlētājs var nokļūt uz lielās Dziesmu un deju svētku skatuves Mežaparkā. Proti, aplikācijas lietotājs var iedziedāt dziesmas «Tumša nakte, zaļa zāle» versiju un to nofilmēt. «Visi iesūtītie video tiks apkopoti virtuālā korī un pēc koncerta Mežaparka lielajā estrādē Sadziedāšanās naktī atskaņoti uz lielā ekrāna. Tā ir iespēja ikvienam nokļūt svētkos,» uzsver diriģents I.Teterovskis.  

Jauno balss spēli «DzieDot» ZOC izmēģināja Jelgavas regbija kluba «Mītava» spēlētāji, atzīstot, ka spēle ir interesanta. Pirmais drosminieks no RK «Mītava» bija Andris Buske, kurš pārējiem kluba biedriem, klausoties austiņās dziesmas tekstu un melodiju, dziedāja «Rīga dimd». Puisis portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzīst, ka pa retam padungo kādu meldiņu, taču ikdienā nav saistīts ar mūziku, bet ir apsvēris iespēju dziedāt korī. Šobrīd priekšroka tiek dota regbijam. Pēc individuālas aplikācijas testēšanas, regbisti ar I.Teterovski vienojās kopkorī.

«Mūsu klubā ir vairāki bērni un jaunieši, kas paralēli regbijam vēl paspēj apmeklēt arī Jelgavas Mūzikas vidusskolu, daļa dejo tautiskās vai mūsdienu dejas. Piedaloties šajā akcijā, varam parādīt, cik patiesībā daudzpusīgi ir regbisti,» saka RK «Mītava» galvenais treneris Roberts Bondarenko.

Plašāka informācija par spēli un tās lejuplādes iespējām pieejama mājaslapā www.dziedot.lv.

Spēli «DzieDot» izstrādājusi «Swedbanka» kā Dziesmu un deju svētku lieldraugs ar digitālā mūzikas skolotāja «Solfeg.io» palīdzību un Latvijas Nacionālā kultūras centra padomu.

Video: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja RK Mitava attēls

Galvenā trenera uzvārds ir Bondarenko.
Lietotāja Redakcija attēls

Paldies!

Pievienot komentāru