Meklēšanas forma

Apmācies 7 °C Mērens vējš, 5.9 m/s no DA
Otrdiena, 2019. gada 19. NovembrisVārda dienu svin: Elizabete, Liza, Līze, Betija

Jelgavas Lieldienu pastaiga

www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavas pils parkā aizvadīta ikgadējā Lieldienu pastaiga, aicinot pilsētas ģimenes piedalīties dažādās tradicionālās Lieldienu aktivitātēs svaigā gaisā.

Olu krāsošana ar sīpolu mizām lielajā katlā, olu ripināšana, kaujas, šūpošanās, dažādas izveicības spēles, piepūšamās atrakcijas – šī ir daļa no aktivitātēm, ko šodien varēja darīt Jelgavas pils parkā.

«Lieldienu pastaigā piedalāmies gandrīz katru gadu – pērn izlaidām, jo tikko bija piedzimis jaunākais dēliņš. Mana māsa pils parkā ir vadījusi olu ripināšanas atrakciju, bet mamma jau vairāk nekā desmit gadus līdzdarbojas olu krāsošanas darbnīcā, un arī mēs ik gadu šeit nokrāsojam kādu Lieldienu olu. Mājās gan šogad pirmo reizi izmēģinājām olas krāsot nevis ar sīpolu mizām, bet kā krāsvielu izmantojām tējas. Karkādes tēja dod zilgani violetu toni, bet melnā tēja – sarkani brūnu krāsu,» stāsta Ilona, kura pasākumu apmeklēja ar meitām Ievu un Justīni un dēlu Krišjāni. Viņa atklāj, ka ģimenei īpaši tuvas ir latviskās svētku svinēšanas tradīcijas, un šeit bērni tās var tuvāk izzināt un izbaudīt.

Video: Māris Martinsons

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti