Meklēšanas forma

Lietus 7 °C Viegls vējš, 2.7 m/s no R
Pirmdiena, 2019. gada 25. MartsVārda dienu svin: Māra, Mārīte, Marita

«Jelgava/BJSS» uzvar un turpina cīņu par finālu

KRIŠS UPENIEKS
Regulāro sezonu abas komandas noslēdza labāko trijniekā, jelgavniekiem ierindojoties trešajā pozīcijā, kamēr studenti bija vienu vietu augstāk. Interesanti, ka regulārajā turnīrā komandas izcīnīja pa vienai uzvarai. Sērijas pirmajā spēlē pretinieku laukumā mūsējiem neizdevās spēles sākums, kā rezultātā atlikušajā spēles laikā bija jācīnās ar rezultāta starpības deldēšanu, noslēgumā piedzīvojot zaudējumu ar 77:85. Jelgavā jau nelielu favorītu lomu varēja atvēlēt mūsējiem.

Mača pirmā ceturtdaļa labās cerības arī apstiprinājās - komanda laukumā iznāca ar ļoti pozitīvām emocijām, sportiski uzvilkta, pie tam uzbrukumā sanāca praktiski viss, kamēr pretinieki no distances uzbruka ar vāju precizitāti. Tā visa rezultātā principā ļoti stabili pamati uzvarai tika ielikti jau pirmajās desmit minūtēs - 33:13. Otrajā ceturtdaļā tādu līmeni saglabāt neizdevās, bet, neskatoties uz to, vienalga rezultāta starpība tika palielināta - 53:27.

Pēc lielā pārtraukuma jau spēle bija krietni līdzīgāka, bet lauzt spēles gaitu studenti nespēja, tādējādi jelgavnieki pilnībā kontrolēja notikumus laukumā - 78:52. Par lielu ieguvumu uzskatāma arī galvenā trenera Vara Krūmiņa iespēja atpūtināt komandas līderus, kas principā visu darbu izdarīja jau pirmajā puslaikā. Pusfinālā lielākas spēles minūtes ieguva arī gados jaunie Jelgavas basketbola skolas audzēkņi - diemžēl šajā laikā viesi tika tuvāk, taču neapdraudēja mūsu komandas uzvaru - 91:77.

Kapteiņa un īstena līdera cienīgu sniegumu nodemonstrēja Edgars Krūmiņš, kurš 26 minūtēs guva 20 punktus, savāca desmit bumbas zem groziem, pieļaujot vien divas kļūdas. Andris Justovičs spēli pabeidza ar 18 punktiem, 15 pievienoja Kalvis Krūmiņš, bet Ronalds Elksnis maču pabeidza ar 13 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām.

Trešā spēle, kas vienlaikus būs arī izšķirošā, risināsies 21. aprīlī Biznesas Augstskolas «Turība» mājvietā. Mača sākums pulksten 18.30. Interesanti, ka finālā jau gaida «Valmiera Glass/ViA», nevis lielisku regulāro sezonu aizvadījušā Ķekavas komanda.

LBL 2. divīzija, pusfināls, 19. aprīlis

BK Jelgava/BJSS - BA Turība 91:77 (33:13, 20:14, 25:25, 13:25)

BK Jelgava/BJSS: E.Krūmiņš 20, A.Justovičs 18, K.Krūmiņš 15, Elksnis 13, Bērziņš 10, Bitītis 7, G.Justovičs 4, Roziņš 3, Liepiņš 1, Husko, Kļaviņš, Atelbauers

Video: Māris Martinsons

Viedokļi

Pievienot komentāru