Meklēšanas forma

Skaidras debesis 2 °C Lēns vējš, 4 m/s no Z
Otrdiena, 2019. gada 26. MartsVārda dienu svin: Eiženija, Ženija

Jelgavā izveidots jauns objekts – skatu tornis Pils salā

www.jelgavasvestnesis.lv
No šodienas apmeklētājiem pieejams skatu tornis Pils salā – 19,2 metrus jeb sešus stāvus augstais tornis ļaus aplūkot ne tikai Pils salā mītošos savvaļas zirgus un putnus, bet arī pilsētas panorāmu.

«Pils salā ne tikai izbūvēts skatu tornis, bet arī labiekārtota teritorija pie tā, ierīkojot norobežotu piknika vietu ar galdiem, soliem, atkritumu urnām. Teritorija ir norobežota, lai tajā nevarētu iekļūt salā dzīvojošie savvaļas zirgi. Pils salā izveidota arī 2900 metru gara veselības taka, kas piemērota gan pastaigām, gan nūjotājiem, gan velobraucējiem,» stāsta Jelgavas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes projektu vadītāja Mairita Stepiņa. Tāpat uzstādīts jauns žogs ar vārtos ierīkotu automātisko apmeklētāju uzskaites sistēmu pie ieejas Pils salā, kā arī sakārtota taciņa no vārtiem līdz skatu tornim, tādējādi padarot to pieejamu arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, māmiņām ar ratiņiem. Koka skatu tornis ar labiekārtotu piknika vietu tā pakājē izveidots, Jelgavas pilsētas pašvaldībai realizējot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētu projektu «Pils salas infrastruktūras attīstība tūrisma un veselības aktivitāšu veicināšanai Jelgavā».

Skatu tornis ir 19,2 metrus jeb sešus stāvus augsts, kurā līdz augšējam skatu laukumam ved koka kāpnes. Torņa pamatnes izmērs ir 4,9x4,9 metri, un tas visā augstumā ir vienādā platumā. Tā kā Pils salā pastāv plūdu risks, tornis būvēts uz paaugs­tinājuma. Torņa pirmajā līmenī var iekļūt arī cilvēki ar kustību traucējumiem. Jāatgādina, ka putnu ligzdošanas laikā, no 1. aprīļa līdz 30. jūnijam, ir sezonas liegums – šajā periodā salas ziemeļu daļā atrasties ir aizliegts, tāpēc aiz skatu torņa ir uzstādītas koka barjeras. Tomēr tagad arī lieguma laikā interesenti no skatu torņa varēs vērot dabu un pilsētas panorāmu.

Lai arī skatu tornis ir brīvi pieejams, pašvaldība aicina ikvienu ievērot drošības pasākumus. Skatu tornī vienlaikus drīkst atrasties ne vairāk kā 15 cilvēki – bērni tajā drīkst kāpt tikai pieaugušo pavadībā, savukārt personām alkohola vai narkotisko vielu reibumā tajā kāpt ir aizliegts. Ejot pa kāpnēm, lūgums turēties pie margām, tāpat nedrīkst liekties pāri margām. Atrodoties skatu tornī, ir aizliegts smēķēt un lietot atklātu uguni, mest lejā priekšmetus, šūpot to. Negaisa vai stipra vēja laikā tornī kāpt vai uzturēties zem tā ir aizliegts, tāpat nevajadzētu to izmantot, ja pakāpieni un margas ir apledojuši vai pamanīti jebkādi kāpņu un citu konstrukciju bojājumi. Par konstatētiem bojājumiem iedzīvotāji aicināti informēt Pašvaldības operatīvās informācijas centru pa bezmaksas tālruni 8787.

Darbus Pils salā veica SIA «Smart energy» par 143 822,16 eiro ar PVN. Būvuzraudzību nodrošināja SIA «Latvijas būvuzraugs» par 4791 eiro ar PVN.

Video: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti