Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 1 °C Mērens vējš, 5.8 m/s no D-DA
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Jelgavā aizvadītas Uzņēmēju dienas

Anastasija Miteniece
Sestdien Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) noslēdzās divu dienu pasākums biznesa un karjeras iespēju festivāls «Uzņēmēju dienas Zemgalē». Pasākuma organizatori rezumē, ka šogad pasākums pulcēja aptuveni 150 uzņēmējus, kā arī vairākus tūkstošus apmeklētāju. Pasākuma izskaņā sumināti uzņēmumi dažādās nominācijās.

Pasākuma organizatore Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Valdes padomniece reģionālajos jautājumos Ilze Brice norāda, ka šogad pasākums ir transformējies no izstādes formāta, kas paredz piedāvāt savu pakalpojumu vai produktu, un pārtapis par biznesa un karjeras iespēju festivālu, kurā piedalās, lai tīklotos, meklētu sadarbības iespējas, kā arī piesaistītu darbaspēku. «Bijām patīkami pārsteigti, ka šogad pasākumā iesaistījās ievērojami ražošanas uzņēmumi, kuri Zemgalē strādā uz eksportu. Šie uzņēmēji norādīja, ka Uzņēmēju dienās viņi nenāk pārdot vai reklamēt savus pakalpojumus, jo viņu potenciālie klienti pārsvarā ir ārvalstu uzņēmumi, tomēr tā ir iespēja iepazīstināt ar sevi un piesaistīt darbaspēku. «Daudzi uzņēmumi aktīvi izmantoja iespēju sastapt potenciālos darbiniekus. Savukārt no organizatoriskā viedokļa, mācoties no pērnā gada nepilnībām, šoreiz uz katra stenda arī apmeklētāji varēja redzēt atzīmi, kas liecināja, ka uzņēmējs piedāvā vakances,» skaidro I.Brice.

«Šogad dalībnieku skaits pasākumā bija mazāks nekā pērn, tomēr pēc mūsu novērojumiem tas saistīts ar to, ka uzņēmēji pievērsuši lielāku uzmanību savu stendu iekārtošanai un pieteikuši tos lielākā platībā. Ņemot vērā, ka pasākuma vieta ir ierobežota, uzņēmēju bija mazāk, bet viņu stendi – plašāki un interesantāki nekā pērn,» stāsta I.Brice. Viņa atzīst, ka šogad bijis īpaši pamanāms arī darbaspēka trūkuma jautājums, jo, kā uzsvēra daudzi uzņēmumi, – viņi nepieteica dalību izstādē, jo esošie darbinieki ir noslogoti, un veltīt vairākas dienas un vairākus darbiniekus šim pasākumam viņiem ir liels slogs. «No šīm atziņām secinām, ka nākamgad izsludināsim pieteikšanos nevis vairākus mēnešus, bet vismaz pusgadu iepriekš,» rezumē pasākuma organizatore.

Dalībnieki apbalvoti nominācijās:

Labākā reklāma – «AKG Thermotechnik Lettland»

Labākā pārdošanas komanda – «Astarte Nafta»

Ģimenei draudzīgākais stends – Zemgales Plānošanas reģiona izveidotais apvienotais stends «Uzņēmējdarbība Zemgalē»

Inovatīvākais dalībnieks – LIAA Biznesa inkubatoru apvietotais stends

Ekstravagantākais dalībnieks – «Urbix»

Video: Māris Martinsons

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja ANNA attēls

Labākā pārdošanas komanda – «Astarte Nafta»- izstādes laikā pacienāja mani ar labu kafiju un laipni parunājās par savu firmu

Pievienot komentāru

Saistītie raksti