Meklēšanas forma

Lietus 7 °C Viegls vējš, 2.7 m/s no R
Pirmdiena, 2019. gada 25. MartsVārda dienu svin: Māra, Mārīte, Marita

Jaunatnes olimpiādē plāno uzņemt ap 2000 dalībnieku

Ilze Knusle
«Šī būs pirmā reize, kad Zemgalē un līdz ar to arī Jelgavā norisināsies valsts mēroga olimpiāde, un tas būs nozīmīgs notikums kā sporta, tā arī mūsu pilsētas dzīvē,» tā par 2019. gada Latvijas Jaunatnes olimpiādi, kas notiks Jelgavā, saka Jelgavas Sporta servisa centra direktors Juris Kaminskis.

Jelgavas izstrādātā koncepcija paredz, ka sacensības tiks organizētas deviņās vietās. Jelgavā notiks 21 disciplīna, bet atsevišķas disciplīnas tiks organizētas Ozolnieku novadā (triatlons un jāšanas sports), Dobelē (MTB un šosejas riteņbraukšana, svarcelšana un šaušana), Brocēnos (smaiļošana un kanoe airēšana), Jūrmalā (airēšana), Rīgā (sporta vingrošana un paukošana), Engurē (burāšana), Tukumā (golfs) un Valmierā (airēšanas slaloms).

Jānodrošina sporta bāzes un inventārs

VIII Latvijas Jaunatnes olimpiāde notiks no 5. līdz 7. jūlijam. Kopumā olimpiādē piedalīsies ap 3000 sportistu vecumā no 14 līdz 18 gadiem. «Tā kā disciplīnas visos sporta veidos netiks organizētas vienā vietā, plānojam, ka uz olimpiādes atklāšanu Jelgavā varētu ierasties ap 2000 dalībnieku. Tikpat liels varētu būt sportistu skaits, kuri dažādās disciplīnās startēs mūsu pilsētā,» norāda J.Kaminskis.

Jelgavai kā organizatorei ir jānodrošina sporta bāzes, nepieciešamais inventārs un tiesnešu korpuss. Sporta servisa centra vadītājs skaidro, ka drīzumā tiks apskatītas plānotās sacensību norises vietas pilsētā, lai nepieciešamības gadījumā nākamā gada pašvaldības budžetā varētu paredzēt līdzekļus steidzamu darbu veikšanai. «Trūkstošo inventāru gan neplānojam iegādāties, jo tas nebūtu racionāli – ar katra sporta veida federāciju vienosimies par viņu rīcībā esošā inventāra izmantošanu,» stāsta J.Kaminskis. Tāpat Jelgava būs atbildīga par olimpiādes atklāšanas un noslēguma ceremonijas organizēšanu, kopā ar LOK izstrādājot arī olimpiādes simboliku, medaļu dizainu un olimpiādes mārketinga stratēģiju.

Par olimpiādes dalībnieku izmitināšanu gan atbildīga ir katra delegācija pati. Jelgava tikai nodrošinās naktsmītnes tiesnešiem. «Ņemot vērā mūsu atrašanās vietu, pieļauju, ka daudzu pašvaldību sportisti Jelgavā nenakšņos, bet braukās,» spriež Sporta servisa centra direktors.

Iekļauj skvošu un orientēšanos

Jelgava kā olimpiādes organizatore varēja iekļaut programmā divus sporta veidus. «Izvēlējāmies skvošu, kas Jelgavā pēdējos gados arvien vairāk attīstās, un orientēšanās sportu, kas ir diezgan masveidīgs sporta veids. Turklāt plānojam, ka orientēšanās nenotiks mežā, kā varbūt ierasts, bet pilsētas centrā – Pasta salā,» stāsta J.Kaminskis.

Šobrīd vēl nav iespējams precīzi pateikt, cik liela delegācija pārstāvēs Jelgavu olimpiādē, tomēr Sporta servisa centra vadītājs lēš, ka jelgavnieki startēs17–22 disciplīnās. «Tā kā esam pasākuma organizatori, Jelgavas komandas automātiski tiks iekļautas sporta spēļu finālā. Tas nozīmē, ka olimpiādē piedalīsies arī mūsu futbola, 3x3 basketbola un regbija komanda,» norāda J.Kaminskis.

Vairākos sporta veidos šī olimpiāde būs atlase par tiesībām pārstāvēt valsti Eiropas Jaunatnes vasaras olimpiādē, kas nākamvasar norisināsies Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.

Video: Ivars Veiliņš

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti