Meklēšanas forma

Apmācies 8 °C Viegls vējš, 3 m/s no ZA
Otrdiena, 2019. gada 15. OktobrisVārda dienu svin: Eda, Hedviga, Helvijs

Godina pirmo Latvijas Valsts prezidentu Jāni Čaksti

www.jelgavasvestnesis.lv
Godinot Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 160. jubileju, viņa dzimšanas dienā – 14. septembrī – Jelgavā notika atceres pasākumi. Portāls www.jelgavasvestnesis.lv piedāvā video atskatu no piemiņas pasākumiem mūsu pilsētā.

Apliecinot cieņu J.Čakstem gan kā mūsu novadniekam un pirmajam Valsts prezidentam, gan kā spilgtai personībai, kuras paustās idejas nav zaudējušas aktualitāti arī šodien, viņa dzimšanas dienā ziedus pie J.Čakstes pieminekļa nolika Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, bijušais Valsts prezidents Raimonds Vējonis, J.Čakstes dzimtas pārstāvji, Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada vadība un citi jelgavnieki.

Bet pēc svinīgā piemiņas brīža un ziedu nolikšanas pie Latvijas Valsts pirmā prezidenta pieminekļa, atceres pasākums turpinājās Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā. Vēstures zinātņu doktors Jānis Šiliņš uzstājās ar priekšlasījumu «Starp Rīgu un Parīzi: Jāņa Čakstes politiskā darbība 1918. gada novembrī–1919. gada jūlijā». Muzikāli pasākumu papildināja Jelgavas 4. vidusskolas koris «Spīgo».

Video: Māris Martinsons

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti