Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 8 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no ZR
Piektdiena, 2019. gada 20. SeptembrisVārda dienu svin: Guntra, Ginters, Marianna

Ar pašvaldības atbalstu sakārto pagalmus

www.jelgavasvestnesis.lv
Astoņu daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji izmantojuši iespēju sakārtot savu pagalmu, iesaistoties pašvaldības pagalmu labiekārtošanas programmā. «Šogad pašvaldības līdzfinansējumam pagalmu labiekārtošanai pieteiktas krietni vairāk māju nekā pērn – interese ir augusi, un jāsaka paldies iedzīvotājiem, kuri rūpējas par sava īpašuma un līdz ar to arī pilsētas sakopšanu. Patīkami, ka ir mājas, kas katru gadu pa etapiem realizē dažādus labiekārtošanas darbus, un aktīvi ir arī tuvējo māju iedzīvotāji, kuri, ņemot piemēru no kaimiņiem, izlemj sakopt savu pagalmu,» saka Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods.

Daudzdzīvokļu namu pārstāvji, kuri iesaistījušies pašvaldības pagalmu labiekārtošanas programmā, norāda, ka sākotnēji nācies saskaņot virkni dokumentu un izjust laika trūkumu, lai izpildītu visus nosacījumus, tomēr ciešā sadarbībā ar pašvaldību un nama pārvaldnieku viss izdevies. Līdz augustam pašvaldībā iesniegti un apstiprināti desmit projekti. Šobrīd seši no tiem – Katoļu ielā 19, Lielajā ielā 8, Filozofu ielā 46, Māras ielā 8, Tērvetes ielā 88 un Vīgriežu ielā 39 – jau pabeigti vai tuvojas noslēgumam, bet divi projekti – Asteru ielā 17 un Atmodas ielā 86 – tiks realizēti līdz decembrim. Vienlaikus gan divu namu pārstāvji portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzīst: kaut arī projekts apstiprināts, plānotos darbus tomēr neveiks, jo šogad būvniecībā vērojams būtisks sadārdzinājums – tāmē norādītā un būvnieku prasītā cena atšķiras pat par vairākiem tūkstošiem eiro, un iedzīvotāji nav gatavi pārmaksāt.

Pašvaldības piešķirtais finansējums pagalmu labiekārtošanas programmai šogad ir 100 tūkstoši eiro, bet kopējais pašvaldības piešķirtā līdzfinansējuma apmērs apstiprinātajiem projektiem – 42 350,84 eiro.

Video: Māris Martinsons

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Iedzīvotājs attēls

Un kad Pasta ielas 18 iekšpagalmu savedīs kārtībā? Nav ne kur bērniem iziet pastaigāt, ne kur transportlīdzekli atstāt nebojājot tā piekari.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti