Meklēšanas forma

Skaidrs laiks -3 °C Viegls vējš, 1.9 m/s no R
Pirmdiena, 2019. gada 21. JanvārisVārda dienu svin: Agnese, Agnija, Agne

Alunāna muzejā atklāts jauns interaktīvais objekts

Ritma Gaidamoviča
Teātra tēva Ādolfa Alunāna 170. dzimšanas dienas nedēļā apmeklētāju vērtējumam Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā Filozofu ielā 3 nodots jauns multimediāls objekts – «Alunāns un Jelgava». Ar tā starpniecību muzeja apmeklētājiem iespēja uzzināt, kuras vietas Jelgavā savulaik bijušas ļoti nozīmīgas Ā.Alunānam.

Muzeja vadītājs Miks Vilnis stāsta, ka stilistiski teju trīs metrus augstais objekts atgādina skatuvi ar kulisēm, uz kuras attēlota Jelgavas karte – tajā atzīmēti vairāk nekā desmit senās Jelgavas objekti, kuri Ā.Alunāna dzīvē ieņēmuši ļoti nozīmīgu lomu. Izvēloties kādu no tiem, objekts izgaismojas un uz ekrāna parādās informācija par objekta saistību ar Ā.Alunānu. «Objektā esam iekļāvuši vairāk nekā desmit, mūsuprāt nozīmīgākos objektus, lai gan izvēle bija daudz plašāka. Piemēram, interaktīvajā objektā ir iekļauts Latviešu biedrības nams, Dzelzceļa stacijas, Dobeles ielas 2a ēka, kas ir bijusi teātra tēva dzīvesvieta,» stāsta M.Vilnis, piebilstot, ka pievienotie teksti arī atklāj dažādus interesantus faktus par Ā.Alunānu, kas līdz šim nav daudz tiražēti.

Izzinošais objekts atrodas muzeja pirmā stāva foajē – pie kāpnēm, kas ved uz ēkas 2. stāvu. To var apskatīt muzeja darba laikā no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 17 ar pārtraukumu no pulksten 13 līdz 14.

Video: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti