Svētku brīvdienās uz ceļiem daudz negadījumu; ugunsgrēkos 2 bojāgājušie

1 year ago 1300
ARTICLE AD BOX

Ceļu satiksme svētkos

“Svētki pagāja salīdzinoši mierīgi attiecībā uz pārkāpēju skaitu, dzērājšoferiem, bet diezgan saspringts periods policijai sanāca tieši ceļu satiksmes negadījumu dēļ,” Latvijas Radio pastāstīja Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieka pienākumu izpildītājs Arturs Smilga.

Kopumā trijās dienās reģistrēts 331 negadījums, kuros cieta 41 cilvēks. Uz ceļiem šajās dienās bojāgājušo nebija.

Taujāts par iemesliem, policijas pārstāvis norādīja uz ziemīgiem laikapstākļiem un slideniem ceļiem. ”Ir ziema, un cilvēkiem ir jāsaprot, ka ir jābrauc uzmanīgāk. Ceļu uzturētāji, manā skatījumā, dara, ko var, un pārmetumu viņu virzienā nevajadzētu būt.

Cilvēkiem vienkārši jāapzinās, ka tagad ir ziema, ir slidens un vajadzētu braukt prātīgāk,” piebilda Smilga.

Policija arī novērojusi agresīvu braukšanu, autovadītājiem apzināti slidinoties. Svētku laikā sāktas 43 administratīvā pārkāpuma lietas par šādu braukšanu.

Savukārt reibumā pieķerti 45 šoferi, no kuriem puse bija stiprā reibumā, proti, virs 1,5 promilēm.

Pastiprinātā režīmā policija strādās līdz gadumijas brīvdienu beigām, īpašu uzmanību pievēršot tam, vai autovadītāji nesēžas pie stūres reibumā.

Ugunsnelaimes brīvdienās

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) informēja, ka no 23. līdz 27. decembra rītam saņēma 211 izsaukumus, no kuriem 57 uz ugunsgrēku dzēšanu, 112 uz glābšanas darbiem, bet 42 izsaukumi bija maldinājumi.

Salīdzinot ar pēdējiem četriem gadiem, šogad aizvadītas traģiskiem notikumiem piepildītas brīvdienas – ugunsgrēkos gāja bojā divi cilvēki, bet četri cilvēki cieta. 2020. gadā svētku brīvdienās ugunsgrēkos tika izglābti septiņi cilvēki, bet deviņi – cieta; 2019. gada ugunsgrēkos izglābts viens cilvēks, bet trīs – cieta; 2018. gadā Ziemassvētku brīvdienās ugunsgrēkos gāja bojā divi cilvēki, bet cieta – astoņi, bet 2017. gadā šajā pašā laika posmā ugunsgrēkos gāja bojā divi, bet cieta seši cilvēki. 

Piektdien, 24. decembrī, Mālkalnes prospektā Ogrē piecstāvu mājas piektā stāva dzīvoklī dega dīvāns un grīda 10m2 platībā. No ēkas tika evakuēti seši cilvēki. Piedūmotajā dzīvoklī tika atrasts cilvēks, kurš bija gājis bojā. Iespējamais ugunsgrēka iemesls saistīts ar neuzmanīgu smēķēšanu. Dūmu detektors mājoklī nebija uzstādīts.

Sestdien, 25. decembrī, vakarā VUGD saņēma izsaukumu uz Jelgavas novada Cenu pagastu – dega dārza māja pilnā 10m2 platībā. Notikuma vietā tika atrasts viens bojāgājis cilvēks. 

Tajā pašā vakarā izsaukums bija uz Lielo ielu Rīgā, kur uz Buļļupes ledus atradās trīs bērni. Šoreiz glābšanas darbi nebija jāveic. Redzot, ka notikuma vietai tuvojas operatīvie transportlīdzekļi, bērni aizbēga. VUGD atgādina: atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami!

Turaidas ielā Siguldā bija avarējis pasažieru autobuss. Transportlīdzeklis bija ieslīdējis grāvī un sasvēries uz vienu pusi, kas radīja problēmas atvērt durvis. Ugunsdzēsēji glābēji atraka sniegu no autobusa aizmugurējām durvīm un palīdzēja izkļūt no autobusa sešiem cilvēkiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article