Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 22 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no DR
Piektdiena, 2019. gada 23. AugustsVārda dienu svin: Vitālijs, Ralfs, Valgudis

Jelgavā notiks pasaules reitinga turnīrs badmintonā

Ģirts Pommers
Pasaules reitinga badmintona turnīrs «Yonex Latvia International» turpmāk notiks Jelgavā. Latvijas turnīram pasaules badmintona kalendārā atvēlētais laiks ir 22. nedēļas nogale, un šogad turnīrs norisināsies no 2. līdz 5. jūnijam Jelgavas Sporta hallē. Par to 25. februārī panākta vienošanās starp Jelgavas domi, Latvijas Badmintona federāciju un «Yonex» pārstāvniecību Latvijā un Lietuvā.

«Man ir liels prieks, ka šādas starptautiskas sacensības notiks Jelgavā – tās neapšaubāmi paspilgtinās mūsu ikdienu. Ņemot vērā, ka pēdējos gados cilvēki arvien vairāk laika velta sportiskām aktivitātēm, domāju, ka šī demokrātiskā sporta veida popularitāte mūsu pilsētā tikai augs,» norāda Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Badmintona turnīrs Jelgavā notiks četru dienu garumā. Ceturtdien, 2. jūnijā, paredzētas kvalifikācijas sacensības, 3. jūnijā notiks 1/16 fināli un 1/8 fināli, 4. jūnijā no rīta plānoti 1/4 fināli, bet vakarā – 1/2 fināli, savukārt 5. jūnijā notiks visas piecas finālspēles. Jelgavas badmintona turnīrā, tāpat kā olimpiskajās spēlēs, tiks izcīnīti pieci medaļu komplekti – vīriešu un sieviešu vienspēlēs, kā arī vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs.

«Jelgava ir ļoti piemērota vieta, kur sarīkot šādu pasaules reitinga badmintona turnīru. Te ir gan ļoti laba Sporta halle, gan pilsētas pieredze rīkot lielus pasākumus, gan pietiekams naktsmītņu skaits par pieejamām cenām. Turklāt Jelgava ir tuvu un ērti sasniedzama no lidostas, Rīgas ostas, dzelzceļa stacijas un autoostas,» izvēli par labu Jelgavai skaidro Latvijas Badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics.

Pasaules reitinga badmintona turnīrs Latvijā šogad notiks jau trešo gadu pēc kārtas. Iepriekš turnīrs tika aizvadīts Rīgā. «Mēs esam ieinteresēti, lai Latvijas starptautiskais turnīrs Jelgavā ir uz palikšanu. Pārlieku bieža vietas mainīšana turnīram nenāktu par labu, jo zūd iestrādes par izguldīšanu, zāles aprīkošanu, spēlētāju transportēšanu, sadarbību ar vietējām organizācijām,» uzskata M.Gruškevics.

Foto: Raitis Supe

 

 

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Badmintonists attēls

*demokratīskākais sporta veids. Tā jau vien ir zīme, ka cilvēks pilnībā neko nezin par šo sporta veidu
Lietotāja Badmintonists attēls

Demokrātiskāks sporta veida ;D Tas vienmer man liek smieties ;) nu ļoti "demokrātisks" viņš ir...
Lietotāja Voldemars attēls

Jebkurš var paņemt raķtes un spelet jebkur. Tada ziņa demokratisks. Atšķiriba no daiļslidošanas

Pievienot komentāru