Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 13 °C Viegls vējš, 2 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 20. AugustsVārda dienu svin: Bernhards, Boriss, Rojs

Jelgavā kā pirmie ierodas Malaizijas badmintonisti

www.jelgavasvestnesis.lv
Šodien Latvijā sāks ierasties badmintona spēlētāji no 30 valstīm, lai piedalītos Pasaules reitinga badmintona turnīrā «Yonex Latvia International», kas notiks Jelgavā no 1. līdz 4. jūnijam. Kā pirmie Latvijā ierodas spēlētāji no tālās Malaizijas, kā arī divām Vidusjūras salām - Kipras un Maltas.

Pieci Malaizijas badmintona spēlētāji un viņu treneris Rīgā ielidos šodien pulksten 13.15 ar reisu no Frankfurtes. Atbraucējiem no tik tālās Malaizijas sākotnēji tiks parādīta Rīga, bet pēcpusdienā viņiem jau ieplānots treniņš LLU Sporta centrā.

Malaizijas spēlētāji pēc turnīra Jelgavā dosies uz līdzīgu badmintona turnīru Kauņā, tādējādi vienā ceļojumā iekļaujot divus Pasaules reitinga badmintona turnīrus. Līdzīgi kā Malaizijas spelētāji, arī Francijas, Islandes, Norvēģijas, Kipras, Maltas, Rumānijas, Krievijas, Ukrainas un citu valstu badmintonisti pēc Latvijas turnīra dosies uz Lietuvas turnīru Kauņā.

Malaizijas spēlētāju klātbūtne Jelgavas turnīrā ir īpaši nozīmīga, jo Malaizija ir valsts, kurā dzīvo Pasaules reitinga līderis Lee Chong Wei, turklāt 2016. gada olimpiskajās spēlēs Malaizijas spēlētāji izcīnīja sudraba medaļas vīriešu vienspēlēs, vīriešu dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs.

Jelgavā Malaizijas spēlētāji tiks izmetināti Jelgavas Tehnikuma kopmītnēs. Vēl badmintona spēlētāji tiks centralizēti izmitināti arī LLU kopmītnēs, viesnīcās «Zemgale», «Jelgava» un «Akva», kā arī viesu mājā «Upeslīči». Rīkotājiem ir informācija par 200 spēlētāju, treneru un tiesnešu izmitināšanu, bet vēl vismaz 100 cilvēki sev naktsmītnes ir sarūpējuši patstāvīgi.

Turnīra rīkotāju pienākums ir sagaidīt spēlētājus lidostā, kā arī nodrošināt viņiem transportu līdz pasākuma norises vietai. Ap 200 dalībniekiem Rīgā ielidos ar lidmašīnu, bet būs arī vairāku valstu spēlētāji, kas uz Jelgavu dodas ar savu transportu. Spēlētāji no Ukrainas un Baltkrievijas uz Latviju ceļos ar autobusu, bet vairāki Krievijas spēlētāji ar vilcienu.

Turnīra laikā Jelgavā uzturēsies arī 24 tiesneši no 16 valstīm, kā arī 40 līnijtiesneši, kas pārsvarā ir jaunie spēlētāji no Latvijas badmintona centriem, tai skaitā Liepājas, Talsiem, Siguldas, Valmieras, Olaines, Salaspils un Rīgas.

Atgādinām, ka pasaules reitinga badmintona turnīrā «Yonex Latvia International» notiks Jelgavā, no 1. līdz 4. jūnijam. Ir piereģistrēti 230 badmintonisti no 30 valstīm. Tas ir jauns rekords. Pērn uz Latvijas starptautisko turnīru pieteicās 186 badmintona spēlētāji no 18 valstīm. Šogad Latvijā būs pārstāvētas arī tādas tālās badmintona lielvalstis kā Ķīna, Indija un Malaizija.

Kā informē organizatori, badmintona turnīrs «Yonex Latvia International 2017» Jelgavas sporta hallē notiks četras dienas. 1. jūnijā paredzētas kvalifikācijas sacensības; 2. jūnijā no pulksten 9 notiks kvalifikācijas turnīra noslēdzošā kārta un pulksten 13 sāksies izslēgšanas kārtu spēles; 3. jūnijā no pulksten 10 ir plānoti astotdaļfināli, bet vakarā pulksten 17 – ceturtdaļfināli; 4. jūnijā no pulksten 10 notiks pusfināli, bet pulksten 17 sāksies finālspēles. Jelgavas badmintona turnīrā, tāpat kā olimpiskajās spēlēs, tiks izcīnīti pieci medaļu komplekti – vīriešu un sieviešu vienspēlēs, kā arī vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs. Spēles par 3.vietu netiks izspēlētas, tāpēc bronzas medaļas tiks pasniegtas abiem pusfinālu zaudētājiem.

No Latvijas šogad turnīrā piedalīsies 18 spēlētāji: Andis Bērziņš, Ardis Daniels Bedrītis, Artūrs Ķelpe, Edijs Līviņš, Guntis Lavrinovičs, Ieva Pope, Ivo Keišs, Jānis Vaivads, Jekaterina Romanova, Kristaps Kalniņš, Kristaps Vārna, Liana Lencēviča, Mairis Loiko, Monika Radovska, Niks Podosinoviks, Pauls Gureckis, Reinis Šefers, Una Berga. Atšķirībā no iepriekšējā turnīra, šajā neviens sportists no Jelgavas turnīrā nepiedalīsies.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti