Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 7.3 m/s no R-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Spilgto sezonu iemūžina uz ledus

Ilze Knusle-Jankevica, Arkādijs Birjuks
Šodien mācību gada noslēgumu atzīmēja Jelgavas Ledus sporta skola (JLSS). Īpašu šo pasākumu padarīja Latvijā vēl nebijusi aktivitāte – skolas audzēkņi, treneri un vecāki ar guaša krāsām uz Jelgavas ledus halles ledus zīmēja aizvadīto sezonu. Hokeja nūjas, ripas, vārti, laukumi, Jelgavas Virslīgas hokeja komandas «Zemgale/LLU» nosaukums, rezultāts uz tablo, slidas, arī zivis, sirsniņas, tauriņi un pat trenera Valērija Kuļibabas portrets – tādi zīmējumi rotāja ledu.

Apliecību par profesionālās izglītības ieguvi šodien saņēma 13 JLSS absolventi, savukārt labākie skolas audzēkņi saņēma diplomus. Jaunos sportistus sezonas noslēguma pasākumā sveica ne tikai JLSS direktors Aivars Zeltiņš, bet arī Jelgavas Sporta servisa centra direktors Juris Kaminskis un Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne. R.Vectirāne uzsvēra, ka, lai sasniegtu labu rezultātu, jāiegulda smags un mērķtiecīgs darbs, un to JLSS kolektīvs ir darījis visas sezonas garumā, savukārt J.Kaminskis uzsvēra, ka ir ierakstīti divi spilgti ieraksti Jelgavas sporta vēsturē – «Zemgale/LLU» hokejisti Latvijas čempionātā izcīnīja sudraba medaļas, un pirmo reizi Jelgava tika pārstāvēta ziemas olimpiskajās spēlēs, kurās startēja daiļslidotāja Diāna Ņikitina un šorttrekists Roberts Zvejnieks.

«Šī bija pirmā sezona, kad Latvijas bērnu un jaunatnes hokeja čempionātā startējām visās vecuma grupās, turklāt jaunākajās grupās – ar divām komandām. Un ieguldītais darbs sāk nest rezultātus – U-16 jauniešu komanda izcīnīja 3. vietu, savukārt Virslīgas komanda, kas ir loģisks turpinājums, sasniedzot jauniešu vecumu, kļuva par Latvijas vicečempioniem,» aizvadīto sezonu rezumē JLSS direktors A.Zeltiņš.

Latvijas čempionātā – bronza

Latvijas čempionāta jaunākajās grupās (U-10, U-12 un U-14), kur bērniem primārais ir apgūt hokeja pamatprasmes, JLSS startēja ar divām komandām, jo šie čempionāti bija sadalīti A un B grupā, bet U-16 un U-18 grupā startēja pa vienai komandai. Latvijas čempionātā piedalījās arī Lietuvas komandas, palielinot konkurenci. «Mēs esam viena no lielākajām hokeja skolām Latvijā un sākam ieņemt aizvien nozīmīgāku vietu Latvijas hokeja kartē. Esam izveidojuši piramīdu, sākot no slidotapmācības grupām un noslēdzot ar meistarkomandu, kura startē Virslīgas čempionātā,» norāda A.Zeltiņš.

Latvijas čempionātā JLSS hokeja komandas jaunākajās grupās sezonu noslēdza turnīra tabulas vidusdaļā. Vislabāk sezonu aizvadīja U-16 komanda, kas izcīnīja bronzas medaļas 17 vienību konkurencē. «Aizvadīto sezonu vērtēju ar lielu plus zīmi, jo komandā valda laba atmosfēra un ir labs komandas gars. Čempionāta komandu līmenis ir stipri atšķirīgs – pirmā piecnieka vienības ir izteikti pārākas par citām, kas izskaidrojams ar to, ka mums ir daudz nopietnāks treniņu process,» stāsta komandas treneris Mārtiņš Mežulis. Viņš norāda, ka JLSS ir prakse spējīgākajiem jauniešiem likt spēlēt pie vecākiem puišiem, lai viņi augtu meistarībā, – arī vairāki U-16 hokejisti spēlēja U-18 komandā, savukārt U-16 rindas papildināja jaunāki puiši. «U-16 ir pāreja no bērnu uz jauniešu hokeju, kas jau ir nopietnāks un kurā komandu līmenis izlīdzinās. Mēs cenšamies, lai JLSS audzēkņiem šī pāreja notiktu ātrāk un viņi pēc tam veiksmīgāk varētu iekļauties pieaugušo hokejā,» norāda treneris.

Savukārt U-18 grupā jelgavnieki palika uzreiz aiz izslēgšanas spēļu svītras. No 4. vietu ieguvušās komandas «Venta 2002» JLSS atpalika tikai par vienu punktu. Vēl šogad Latvijas 1. līgas čempionātā debitēja apvienotā hokeja kluba «Zemgale» un JLSS komanda, deviņu komandu konkurencē ieņemot 8. vietu. Šī līga nodrošina pāreju no jaunatnes uz pieaugušo hokeju.

Nozīmīga arī starptautiskā pieredze

Jelgavas hokeja komandas startē arī starptautiskos turnīros – šosezon tie bijuši Polijā, Čehijā, Zviedrijā, Vācijā, Igaunijā un tepat Latvijā. Arī starptautiskā mērogā spožāko panākumu guva U-16 komanda, kas turnīrā «True Riga Hockey Cup 2018» Rīgā ierindojās 4. vietā. Ar uzteicamu panākumu sezonu noslēdza arī U-13 komanda, kas turnīrā Tallinā «Olümpia Cup 2018» izcīnīja 1. vietu.

«Dalība starptautiskos turnīros ir būtiska visās vecuma grupās: ja mazākajiem tas ir kas jauns un palielina interesi par hokeju, tad lielākajiem tas dod motivāciju parādīt savas prasmes starptautiskā līmenī. Katrā valstī spēlē stila ziņā atšķirīgu hokeju, un allaž ir ko pamācīties,» vērtē treneris M.Mežulis, piebilstot, ka tas kāpina arī jauniešu sportiskās ambīcijas.

Gaidāmas pārmaiņas

Nākamgad bērnu un jauniešu hokeja sistēma Latvijā piedzīvos pārmaiņas – Latvijas Hokeja federācija nolēmusi reformēt jaunatnes sistēmu, likvidējot 1. līgu un vietā izveidojot U-21 čempionātu. Vēl federācija mainīs bērnu un jaunatnes čempionāta vecuma grupas – turpmāk būs U-9, U-11, U-13, U-15 un U-17 čempionāti. M.Mežulis skaidro, ka tā ir starptautiska sistēma un ļaus JLSS pilnvērtīgāk sacensties starptautiskos turnīros, savukārt U-21 čempionāts jeb Junioru līga palīdzēs jauniešiem nobriest pieaugušo hokejam. JLSS šajā čempionātā pārstāvēs komanda «Zemgale/Juniors».

Trenējas arī daiļslidotāji un šorttrekisti

JLSS šobrīd trenējas vairāk nekā 400 audzēkņu – 200 hokejā, 80 daiļslidošanā, 26 šorttrekā un 130 slidotapmācības interešu izglītības programmā. Skolas direktors A.Zeltiņš norāda, ka individuālajos sporta veidos iziet starptautiskajā apritē ir vieglāk, arī izaugsmi tajos var panākt straujāku. «Ar šorttreku Latvijā nodarbojas tikai dažās pilsētās, un Jelgava šobrīd ir uzņēmusies šī sporta veida attīstītāja lomu. Ir redzams, ka šorttreks kļūst populārāks, un tajā noteikti ir arī mūsu nopelns – gan Roberta starts olimpiskajās spēlēs, gan pārējo puišu, kuri Latvijas izlases sastāvā pelnīja valstij punktus, lai Latvija vispār spēlēs varētu piedalīties, devums. Savukārt daiļslidošanā mums ir viens no labākajiem treneru korpusiem Latvijā, ko pierāda arī tas, ka mūsu sportisti savās vecuma grupās ir vadošie valstī,» rezumē A.Zeltiņš.

Kā galveno problēmu JLSS darbībā direktors min Jelgavas ledus halles noslodzi, ko nākamsezon gan plānots nedaudz samazināt, pēc jumta izbūves izmantojot publisko slidotavu Pasta salā.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti