Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 26 °C Viegls vējš, 3.4 m/s no DA
Svētdiena, 2019. gada 21. JūlijsVārda dienu svin: Meldra, Meldris, Melisa

Sākusies reģistrācija dalībai Latvijas Skolu ziemas olimpiskajā festivālā

www.jelgavasvestnesis.lv
1. un 2. martā Ērgļos un Viešūra kalnā notiks lielākās Latvijas skolēnu sacensības ziemas sporta veidos – Latvijas Skolu ziemas olimpiskais festivāls. Dalībnieku reģistrācija jau ir sākusies un ilgs līdz 26. februārim.

Dalību reģistrēt var, līdz 26. februāra pulksten 15 Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) mājaslapā aizpildot anketu. Ziemas festivālam dalībniekus var pieteikt ikviena Latvijas skola, un to dara izglītības iestādes sporta skolotājs vai cits skolas pārstāvis. Pēc skolas dalības apstiprinājuma saņemšanas līdz pat reģistrācijas beigām – 26. februāra pulksten 15 – skolas var reģistrēt un nepieciešamības gadījumā arī mainīt pieteiktos dalībniekus. Pieteikumu oriģināli ar izglītības iestādes vadītāja parakstu būs jāiesniedz klātienē Ērgļos, veicot dalībnieku akreditāciju.

Ziemas festivāla atklāšana notiks 1. martā pulksten 11.30 Ērgļos (pie Ērgļu vidusskolas). Saskaņā ar olimpisko tradīciju tiks pacelts olimpiskais karogs, dots olimpiskais zvērests un iedegta olimpiskā uguns. Festivālā 5.–12. klašu skolēni sacentīsies 13 individuālās un komandu disciplīnās – biatlonā, distanču slēpošanā, frīstailā slēpošanā un snovbordā, hokejā, 3x3 hokejā, kalnu slēpošanā, kērlingā, ragaviņu braukšanā, snovbordā, slidošanā, ziemas orientēšanās sacensībās, lielajā skolu stafetē. Ziemas festivālā notiks arī paraugdemonstrējumi disku golfā un sniega volejbolā.

Vēl pirms sacensībām skolēniem būs nodrošināta iespēja pilnveidot savas prasmes atsevišķos sporta veidos bezmaksas treniņos profesionālu treneru vadībā – jau šobrīd var pieteikties kērlinga un kalnu slēpošanas treniņiem. Ar treniņu laikiem iespējams iepazīties mājaslapas lsfp.lv sadaļā «Festivāls».

Jāpiebilst, ka šī festivāla vēstnesis ir Madars Apse – viens no populārākajiem skeiteriem ne vien Latvijā, bet arī pasaulē. Arī Madars savulaik bijis ziemas festivāla dalībnieks, startējot snovborda sacensībās.

Ziemas festivāla ideja aizsākusies 1994. gadā. Kopš tā laika jauniešu ziemas sporta sacensībām bijuši dažādi nosaukumi un norises vietas. Sākot no 2016. gada, ziemas festivālu organizē LSFP sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju, Ērgļu novada domi un sporta veidu federācijām. Pērn festivāls pulcēja vairāk nekā 1400 dažāda vecuma skolēnus no 146 skolām.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti