Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 13 °C Viegls vējš, 2.6 m/s no D-DR
Piektdiena, 2019. gada 18. OktobrisVārda dienu svin: Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends, Lūkass

Prezentē Eiropas Jaunatnes olimpiādes komandu

Ilze Knusle
Šodien prezentēta Latvijas komanda, kas startēs Eiropas Jaunatnes olimpiādē Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku. Starp 34 Latvijas delegācijas sportistiem ir arī Jelgavas vieglatlēte Māra Anna Zīverte. Komanda uz Baku dosies piektdienas vakarā.

Lielākā pārstāvniecība no Latvijas būs vieglatlētikā, kurā startēs 11 sportisti, džudo sacensībās būs pārstāvēti 8 mūsu jaunie talanti, riteņbraukšanā un cīņā sacentīsies attiecīgi seši un trīs sportisti, bet pa diviem atlētiem no Latvijas piedalīsies vingrošanas, peldēšanas un tenisa sacensībās, informē Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters. Latvijas jaunos olimpiešus uz Baku pavadīs un padomus sniegs 15 treneri, tostarp Māras Annas trenere no Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas Laila Nagle. Olimpiādē no Latvijas piedalīsies arī trīs starptautiskās kategorijas tiesneši, kuri vērtēs vingrošanas un cīņas sacensības.

15. Eiropas Jaunatnes olimpiāde notiks no 21. līdz 27. jūlijam. Atklāšanas ceremonijā, kas norisināsies 21. jūlijā, Latvijas karogu nesīs džudo cīkstone Una Dolgiļeviča. Šādu lēmumu pieņēma visu Latvijas komandā iekļauto sporta veidu treneri, uzsverot, ka jaunā sportiste ir viena no labākajām junioru grupā ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā.

Olimpiādē savu sportisko meistarību pārbaudīs 50 Eiropas valstu jaunie sportisti vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 34 sportisti, kas startēs septiņos no desmit sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem. Ar Latvijas sportistu rezultātiem varēs iepazīties mājaslapā olimpiade.lv. Olimpiādes oficiālā mājaslapa ir eyofbaku2019.com.

Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas Jaunatnes olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā ir izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļu.

Foto: Latvijas Olimpiskā komiteja

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti