Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 7.8 m/s no DR
Piektdiena, 2019. gada 6. DecembrisVārda dienu svin: Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola

Pirmajā skolu peldēšanas čempionātā izcīna divas zelta medaļas

Ilze Knusle
Eiropas Sporta nedēļas gaitā Rīgā, Ķīpsalas peldbaseinā, pirmo reizi notika Latvijas vispārizglītojošo skolu čempionāts peldēšanā. No Jelgavas tajā startēja divas komandas, un abas pārliecinoši uzvarēja savā grupā.

Skolu komandas startēja pa grupām: 6. klase, 7. klase, 8. klase, 9. klase, 10.–12. klase. «Informāciju par sacensībām saņēmām diezgan novēloti, tāpēc šoreiz mēs komplektējām komandas no saviem peldētājiem. Mums izdevās nokomplektēt divas komandas ar Jelgavas Valsts ģimnāzijas audzēkņiem,» stāsta Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas direktore Zelma Ozoliņa. Viena komanda startēja 7. klašu grupā, otra – vidusskolas klašu grupā.

7. klašu komandā vajadzēja būt sešiem dalībniekiem, starp kuriem ir vismaz divas meitenes, un katram peldētājam bija jānopeld 50 metri brīvajā stilā. Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda uzvarēja ar laiku 3:17,82 minūtes. Komandā startēja Nikolass Deičmans, Anna Apšeniece, Luīze Adamoviča, Karīna Garauska, Anastasija Pirogova un Pauls Apšenieks. Šajā grupā startēja piecas komandas.

Vidusskolas klašu komandā bija jābūt astoņiem dalībniekiem, starp kuriem ir vismaz trīs meitenes. Arī šajā grupa katram komandas dalībniekam bija jānopeld 50 metri brīvajā stilā. Jelgavas komanda izcīnīja uzvaru, finišējot ar laiku 3:41,91 minūte. Šajā grupā startēja septiņas komandas.

Sacensības organizēja Latvijas Peldēšanas federācija, kas paziņojusi, ka arī nākamgad 26. septembrī notiks čempionāts skolu komandām. «Šāds čempionāts ir labs veids, kā popularizēt peldēšanu, un bērniem un jauniešiem pasākums patika. Vienīgi gribētos, lai arī pašas pilsētas vispārizglītojošās skolas aktīvāk iesaistās un komplektē komandas, gatavojas, jo nolikumā nav noteikts, ka komandas dalībniekiem jātrenējas peldēšanā. Manuprāt, tā ir arī lieliska iespēja tām klasēm, kas iesaistījušās programmā «Sporto visa klase»,» spriež Z.Ozoliņa.

Jāuzsver, ka Latvijas vispārizglītojošo skolu čempionātā peldēšanā varēja piedalīties skolēni no 6. līdz 12. klasei.

Foto: Jelgavas Specializētā peldēšanas skola

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti