Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 5.5 m/s no Z-ZR
Otrdiena, 2019. gada 10. DecembrisVārda dienu svin: Guna, Judīte

No Cēsīm – ar rekordlielu godalgu skaitu

Ģirts Pommers
No 7. līdz 9. jūlijam Cēsīs un vēl 11 Latvijas vietās notika 7. Jaunatnes vasaras olimpiāde, kurā ceturto lielāko medaļu ražu ieguva Jelgavas sportisti. Vairāk godalgas ieguva tikai Rīgas, Daugavpils un Liepājas sportisti. Mūsu delegācija izcīnīja 47 godalgas – 11 zelta, 21 sudraba un 15 bronzas.

«Ja ņemam vērā mūsu sportistu sniegumu katrā konkrētajā sporta veidā, var teikt, ka uzrādīti ļoti labi rezultāti. Īpaši atzīmējami mums tradicionāli spēcīgie sporta veidi – smaiļošana, kanoe airēšana un peldēšana. Tāpat arī boksā jau vairākus gadus ir talantīgi jaunieši. Prieks, ka tādos veidos kā karatē un burāšana, kuros startējām pirmo reizi, izdevies izcīnīt godalgas. Jau nākamajā olimpiādē mums varētu būt vairāki dalībnieki karatē un badmintonā,» jaunatnes olimpiādē sasniegto vērtē Jelgavas Sporta servisa centra vadītāja vietniece Maija Actiņa.

Jāatgādina, ka 2015. gadā Latvijas Jaunatnes olimpiāde notika Valmierā, taču tāpat kā šogad, arī pirms diviem gadiem virkne sacensību notika citviet. Jelgavas pilsētas delegācijā toreiz tika iekļauti 116 sportisti, bet sportiskais rezultāts – 42 godalgas, no tām 9 zelta, 11 sudraba un 22 bronzas. 2015. gadā lielāko tiesu godalgu izcīnīja smaiļotāji un kanoe airētāji (15) un peldētāji (12).

Arī šogad vērojama līdzīga aina – visvairāk medaļu izcīnījuši peldētāji, kuriem palīdzēja mājas sienas – LLU Sporta centra peldbaseins. Jelgavnieki kopumā izcīnīja 2 zelta, 9 sudraba un 6 bronzas medaļas. Apmierināta ar jauno peldētāju sasniegto ir Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas direktore Zelma Ozoliņa: «Nostartējām ļoti labi – komandu cīņā zaudējām tikai Rīgai. Lielākā daļa no mūsu sportistiem ierindojās spēcīgāko sešiniekā, dažiem nedaudz pietrūka līdz godalgām.» Sacensībās Jelgavā atklājās arī jaunatnes olimpiādes aizkulises, piemēram, Ventspils pilsētu pārstāvēja līdz šim nezināmi peldētāji, kurus apbalvošanas ceremonijā pirmo reizi redzēja lielākā daļa peldēšanas sabiedrības.

Savukārt šogad visvairāk zeltus (4) izcīnījuši smaiļotāji un kanoe airētāji. Spilgtus rezultātus uzrādīja un pa divām godalgām izcīnīja kanoisti Roberts Lagzdiņš un Matīss Ozols, kuri pēc uzvaras 1000 metru divnieku sacensībās norādīja, ka pārstāvēt savu pilsētu allaž ir patīkami. «Jau pirms starta zinājām, ka olimpiādē vēlamies sasniegt labu rezultātu. Šādas sacensības notiek reizi divos gados, tāpēc tās savā ziņā ir īpašas,» tā uzvarētāji.

Priekuļu vidusskolā izvietotajā boksa ringā startēja treneru Aleksandra Knoha un Anatolija Červjakova trenētie bokseri, kuri izcīnīja divas zelta, vienu sudraba un vienu bronzas medaļu. Par čempioniem savā svara kategorijā kļuva Ņikita Ptičkins (svara kategorijā līdz 52 kilogramiem) un Edmunds Lindermanis (līdz 81 kilogramam), sudraba godalgu smagākajā svara kategorijā (virs 91 kilograma) ieguva Ēriks Balodis, bet Ēriks Mantula (līdz 60 kilogramiem) sacensības noslēdza ar bronzu.

Jelgavas airētājiem Latvijas Jaunatnes olimpiāde aizritēja Jūrmalā, kur mūsējie izcīnīja visu kalumu medaļas – divus zeltus, vienu sudrabu un vienu bronzu. Jāpiebilst, ka pilsētu airēšanas sacensībās pārstāvēja desmit sportisti. Vieninieku sacensībās 2000 metru distancē pirmo vietu ieguva Jānis Timbors. «Šī bija ļoti sarežģīta medaļa. Jānis vēl otrdien itin nopietni slimoja, tomēr viss izdevās,» stāsta sportista trenere Agita Puriņa. Otru zelta medaļu Jelgava izcīnīja 500 metru četriniekā, uzvarētāju sastāvā esot J.Timboram, Kārlim Ozoliņam, Nikam Leitim un Oskaram Dervinam.  Otrs Jelgavas četrinieks – Jānis Vedļa, Ņikita Samsonovs, Mārcis Izkalns un Jēkabs Gronskis – 500 metru distancē ierindojās trešajā vietā. Savukārt 1000 metros otrajā vietā ierindojās Jelgavas divnieks J.Timbors un K.Ozoliņš.

Viena no lielākajām Jelgavas sportistu delegācijām bija vieglatlētikā – 13 sportisti. Pie godalgām gan tika tikai viens – talantīgais Artūrs Isajevs, kuram bija gods nest pilsētas karogu olimpiādes atklāšanas ceremonijā. Artūrs sudrabu nopelnīja, labojot savu personīgo rekordu trīssoļlēkšanā, bet gūta trauma neļāva viņam startēt vēl vairākās disciplīnās, uz kurām gan sportists, gan treneri lika lielas cerības. Vēl mūsu pilsētas pārstāvji startēja tādās disciplīnās kā tāllēkšana, augstlēkšana, 100, 200 un 400 metru skrējiens, 100 metru barjerskrējiens, mazā zviedru stafete. Lai gan daudzās disciplīnās jelgavnieki neguva godalgas, tomēr izcīnīja vietu spēcīgāko desmitniekā. «Atsevišķās disciplīnās piedalījās vairāk nekā 50 sportistu,» tā Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētikas trenere Aļona Fomenko, norādot, ka konkurence bijusi ļoti sīva un arī noturēties desmitniekā nav bijis viegli. «Esam tuvu godalgām, bet jāstrādā vēl vairāk, lai sasniegtu augstākus rezultātus,» tā viņa. Piemēram, 200 metru skrējienā Juris Volkovs starp 45 sportistiem uzrādīja astoto labāko rezultātu, savukārt tāllēkšanā no 28 sportistēm jaunā Anna Daukule palika septītā, un Sabīne Adamoviča – desmitā.

Savukārt sešas godalgas Jelgavas kontā nopelnīja džudo pārstāvji. Pie sudraba medaļām sacensībās tika Jānis Bistrovs (līdz 55 kilogramiem), Ņikita Skorbenko (līdz 73 kilogramiem) un Aleksis Deviķis-Cīrulis (līdz 90 kilogramiem). Svara kategorijā līdz 50 kilogramiem bronzu izcīnīja Vladimirs Ščerbakovs, bet svara kategorijā līdz 60 kilogramiem tāda paša kaluma godalgu izcīnīja Edgars Čakšs, tāpat bronza Antonam Kuzminovam (līdz 50 kilogramiem).

Irinas Smelovas trenētās meitenes Jelgavas vārdu godam pārstāvēja mākslas vingrošanā – grupu vingrojumā trešā vieta Denīzei Andrūnei, Renātei Kurbatovai, Valērijai Kuzmenko, Alisei Lazarevai, Annai Murikovai un Katrīnai Zingulei.

Individuālajos sporta veidos jāizceļ Kristiāna Platā triumfs karatē sacensībās. Viņš svara kategorijā virs 70 kilogramiem uzvarēja visās trīs cīņās un pelnīti nodrošināja zelta medaļu. Lielisks starts padevās Jelgavai vēl maz zināmajā burāšanā – šī sporta veida sportisti mūsu delegācijā tika iekļauti pirmo reizi un debijas gadā izcīnīja divas godalgas: sudrabs tika Emīlam Haraldam Amsilam, bet bronza – Robertam Štālam-Bulam. Vēl noteikti jāmin triatlonistes Aļikas Škarstānes izcīnītais sudrabs – viņa bija pārliecinoši labākā pēc peldēšanas etapa, taču lēnāk aizvadīja riteņbraukšanas etapu, kas, iespējams, maksāja uzvaru sacensībās.

Līdz godalgām nedaudz pietrūka Jelgavas meiteņu basketbola komandai, kas izcīnīja 5. vietu, bet Alvila Eglīša trenētie puiši 3x3 basketbola laukumu pameta kā 9. spēcīgākā no 25 pieteiktajām komandām.

Jāatgādina, ka Jelgavas pilsētas komandu pārstāvēja 101 sportists četrpadsmit sporta veidos: airēšanā, basketbolā 3x3, boksā, burāšanā, brīvajā cīņā, džudo, karatē, peldēšanā, BMX riteņbraukšanā, smaiļošanā un kanoe airēšanā, tenisā, triatlonā, vieglatlētikā un mākslas vingrošanā. 

Jelgava tiks pārstāvēta arī Eiropas jaunatnes olimpiādē, kas no 22. līdz 30. jūlijam notiks Ungārijā. Jau zināms, ka uz sacensībām dosies peldētājs Didzis Rudavs, kā arī smaiļotāji un kanoe airētāji Katrīna Smiltniece un Aleksejs Ševcovs.

Foto: Austris Auziņš

 

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Alex JJK attēls

Jelgavnieki - Malači! http://jjk.lv/2017/07/13/septitas-latvijas-jaunatnes-vasaras-olimpiades-medalas-sadalitas/
Lietotāja Viesis attēls

Džudisti - malači!!!
Lietotāja Jānis Bistrovs  attēls

Paldies

Pievienot komentāru

Saistītie raksti