Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 7 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 18. MartsVārda dienu svin: Ilona, Adelīna

Jelgavnieki «Sporto visa klase» 4. sezonu noslēdz ar pārliecinošu uzvaru

Ritma Gaidamoviča
Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) otrdien, 16. maijā, noskaidroti Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) īstenotā projekta «Sporto visa klase» 4. sezonas uzvarētāji. Pārliecinoši savā klašu grupā uzvaras laurus plūca Jelgavas 4. vidusskolas 5.c un 6.c klase.

«Šim notikumam bijām cītīgi gatavojušies un nevarējām latiņu nolaist, jo uzvarējām arī pagājušajā gadā. 1. vietu izcīnījām visās sporta stafetēs, vien zināšanu pārbaudē ieņēmām dalīto 1.–3. vietu, jo trīs komandas atbildēja uz deviņiem no desmit jautājumiem. Jāatzīst gan, ka ir mazliet skumji, jo sestajiem šis projekts noslēdzas. Bet, lai dotu iespēju skolēniem turpināt nodarboties ar sportu, skolā esam nolēmuši, ka arī turpmāk – līdz pat 9. klasei – šiem skolēniem sporta stunda notiks piecas reizes nedēļā, vien pamainīsim sporta veidus. Futbola vietā izvēlēsimies volejbolu, bet peldēšanu nomainīsim pret nodarbību svaigā gaisā,» saka 4. vidusskolas 6.c klases audzinātāja un sporta skolotāja Nataļja Gorškova.

Pārliecinošu uzvaru izcīnīja arī šīs skolas 5.c klase, kas projektā «Sporto visa klase» piedalās trešo gadu, bet finālsacensībās startēja pirmo reizi. «Iepriekšējos divus gadus līdz finālam netikām sekmju dēļ, bet šogad bērni ļoti saņēmās – ne tikai uzrādīja labus sportiskos rezultātus, bet arī labi mācījās,» saka 5.c klases audzinātāja un sporta skolotāja Dace Dombrovska-Baškirova. Abas klases saņēma lielo kausu, medaļas un arī galveno balvu – ekskursiju. «Mums tiks piedāvāti pieci ekskursiju maršruti, no kuriem jāizvēlas viens,» piebilst D.Dombrovska-Baškirova. Jāpiebilst, ka abas sportiskās klases pēc smagā darba šodien devušās klases ekskursijā uz kaimiņvalsti Lietuvu.

«Šis ir bijis neaizmirstams piedzīvojums daudziem skolēniem visa mācību gada garumā, un tādēļ vēlos pateikties visiem dalībniekiem, pedagogiem un vecākiem par atbalstu un vēlmi sportot piecas reizes nedēļā. Esam ieguvuši plašu atbalstu, jo projekts «Sporto visa klase» ir interesants, radošs un pozitīvs pasākums, kas nostiprina bērnu veselību, uzlabo stāju, dod iemaņas strādāt komandā un motivāciju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm,» saka projekta idejas autors un LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Jāpiebilst, ka projektā «Sporto visa klase» šosezon piedalījās 3., 4., 5. un 6. klašu skolēni – vairāk nekā 5200 audzēkņu. Finālsacensībās tikās katras klašu grupas sešas spēcīgākās komandas. Šīs klases mācību gada laikā bija uzrādījušas labākos rezultātus vispārējās fiziskās sagatavotības testos, atlases sacensību stafetēs, tāpat tika vērtēts viņu labais darbs un vērā ņemtas arī sekmes.

Lai cīnītos par uzvaru, skolēniem sevi bija jāapliecina četrās sporta aktivitātēs un zināšanu konkursā, kā arī sacensības notika pedagogiem. To, cik veikli ir skolēni, viņi apliecināja stafetē «Veiklības aktivitāte»: viens otram ķēdītē skolēni padeva dažādus priekšmetus, kas tika ņemti no groza, kurā tos ievietojuši pretinieku komandas skolēni, un lika savā grozā, no kura savukārt citi pretinieki ņēma priekšmetus. Pēc noteikta laika uzvar tā komanda, kuras grozā ir visvairāk priekšmetu. Tāpat skolēni piedalījās stafetē «Futbols», kurā jāizpilda dažādi futbola elementi, «Pretstafetē», kurā viens otram nodeva stafetes kociņu, un «Burtu režģī». Stafetē «Burtu režģis» komandas dalībniekam bija jāiever kurpju šņore un jāsasien, bet komandas saliedētība jāpierāda, kopīgi burtu režģī atrodot nosaukumu sporta veidam, kas redzams konkrētā foto. 

Jāpiebilst, ka dalība projektā «Sporto visa klase» skolēniem ir bez maksas, un tas paredz iesaistīto skolu 3., 4., 5. un 6. klašu skolēniem katru nedēļu papildu trīs fakultatīvas sporta nodarbības: vispārējo fizisko sagatavotību, futbola iemaņu apguvi, peldēšanu vai sporta nodarbību svaigā gaisā. LOK ģenerālsekretārs norāda, ka jau oktobrī «Arēnā «Rīga»» notiks 5. sezonas atklāšanas pasākums, kurā tiksies vairāk nekā 7000 skolēnu. Nākamajā sezonā projektā iesaistīsies arī 2. klases.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis», publicitātes

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti