Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.2 m/s no A
Otrdiena, 2019. gada 15. OktobrisVārda dienu svin: Eda, Hedviga, Helvijs

Jelgavniece Eiropas Jaunatnes olimpiādē izcīna 10. vietu

Ritma Gaidamoviča
Šorīt Baku, Azerbaidžānā, savu startu Eiropas Jaunatnes olimpiādē aizvadīja Jelgavas vieglatlēte Māra Anna Zīverte. Viņa 20 meiteņu konkurencē 400 metru barjerskrējienā izcīnīja 10. vietu. «Rezultāts laika ziņā ir slikts, taču šīs ir Māras Annas pirmās tik augsta līmeņa sacensības, tāpēc vērtīgākais ieguvums ir pieredze, kas ir neatsverama. Šī olimpiāde ir kā iesildīšanās olimpiskajām spēlēm,» tā vieglatlētes trenere Laila Nagle.

Trenere portālam www.jelgavasvestnesis.lv stāsta, ka 400 metru barjerskrējienā sacentās 20 meitenes. Māras Annas rezultāts – 1:02,23 minūtes, kas ir par divām sekundēm sliktāk nekā jūlija sākumā Jelgavā notikušajā Latvijas Jaunatnes olimpiādē. Rezultātā jelgavniece ieņēma 10. vietu. «Rezultāts nav labs, taču jāteic, ka Māra Anna tika izsista no līdzsvara jau pirms brauciena uz Baku. Pēdējā treniņā viņa guva traumu – lecot pāri barjerai, uzkrita uz tās, sasitās un guva arī nobrāzumus. Un šis kritiens izraisīja psiholoģiskas bailes. Šodien iesildīšanos izskrēja labi, taču atkal kaut kas izsita no līdzsvara – pirms paša starta, ienākot stadionā, viņai pēkšņi paziņoja, ka jāskrien pirmajā skrējienā, nevis trešajā, kā bija paredzēts pēc grafika. Tas radīja lieku stresu, un domāju, ka arī ietekmēja viņas skrējienu. Taču man ir liels prieks, ka viņa pārvarēja savas bailes, jo vakar uz treniņu ar asarām gājām,» stāsta trenere, uzsverot, ka šīs bija ļoti vērtīgas sacensības pieredzes krāšanai. «Māra Anna līdz šim Latviju ir pārstāvējusi Baltijas čempionātā, bet tas tomēr ir cits līmenis. Pieredze ir ļoti vajadzīga, jo īpaši tāpēc, lai psiholoģiski nobriestu un sagatavotos augta mēroga sacensībām,» pārliecināta trenere.

Trenere stāsta, ka abas ar Māru Annu Latvijā atgriezīsies 28. jūlijā agri no rīta, bet līdz tam vēl jutīs līdzi pārējo latviešu startiem un cer tuvāk iepazīt arī Baku, dodoties ekskursijā pa pilsētu.    

Foto: Latvijas Olimpiskā komiteja/Mārtiņš Mālmeisters

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti