Meklēšanas forma

Sniegs -3 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no DA
Pirmdiena, 2018. gada 17. DecembrisVārda dienu svin: Hilda, Teiksma

Jelgavas regbisti grūtā cīņā iegūst divus Latvijas kausus

Ritma Gaidamoviča
Upesciema sporta laukumā nedēļas nogalē pirmo reizi notika Latvijas kauss regbijā jauniešiem U-11, U-13, U-15 vecuma grupās, kurā piedalījās arī Jelgavas regbija kluba (RK) «Mītava» regbisti. Mūsu sportisti grūtā un sīvā cīņā izcīnīja Latvijas kausu U-13 un U-15 grupā.

RK «Mītava» treneris Roberts Bondarenko stāsta, ka Latvijas kausa sacensībās, kas notika pirmo reizi, startēja komandas no visas Latvijas. RK «Mītava» bija pārstāvēts visās vecuma grupās. Jelgavniekiem U-13 un U-15 grupā izdevās izcīnīt Latvijas kausu, bet jaunākie regbisti – U-11 grupā – palika 4. vietā.  

Treneris stāsta, ka jaunākie RK «Mītava» sportisti pirmajā spēlē atzina «RAA» komandas uzvaru, otrajā spēlē uzvarēja «Uguns Lauvas/RRK» komandu, trešajā spēlē izcīnīja uzvaru pret RK «Baldone», bet ceturtajā spēlē tomēr atzina «Livonia/RT» pārsvaru. Pēc šīm spēlēm RK «Mītava» U-11 komanda ieguva iespēju cīnīties par 3. vietu, taču diemžēl spēlē pret RK «Baldone» mūsējie zaudēja ar rezultātu 25:20.

Jauniešu grupā (U-13), kurā jelgavnieki bija vieni no favorītiem, mūsu klubam klājās daudz vieglāk. «Grupā tika uzvarēta mūsu kluba otrā komanda «Mītava/Aizupe», otrajā spēlē uzvarējām «RFS Eži» komandu, pusfinālā – «Livonia/Jaunpiebalga», savukārt finālā jelgavnieki atkal bija spēcīgāki par «RFS Eži» komandu,» stāsta treneris, piebilstot, ka līdz ar to RK «Mītava» U-13 grupā ieguva Latvijas kausu.

Visdramatiskākā cīņa izvērtās Latvijas kausa izcīņā U-15 grupā. Pirmajā grupas spēlē RK «Mītava» guva uzvaru pret «Eleja/TransactPro» ļoti grūtā un emocionālā spēlē, kurā elejniekiem tika parādīta arī sarkanā kartīte par nesportisku rīcību. ««Eleja/TransactPro» palika sešu cilvēku sastāvā, ko, protams, izmantoja mūsu spēlētāji un noveda spēli līdz uzvarai,» piebilst R.Bondarenko. Pusfinālā jelgavniekus sagaidīja grūta spēle pret «Miesnieki/Baldone». «Mūsu spēlētāji visu spēli bija zaudētājos ar rezultātu 0:5 un tikai pēdējās sekundēs Rolands Zvirgzdiņš izdarīja piezemējumu un panāca rezultātu 7:5, līdz ar to RK «Mītava» nopelnīja iespēju spēlēt finālā,» stāsta treneris, piebilstot, ka fināls izvērtās ne mazāk dramatisks. Jelgavnieki pirmajā puslaikā bija iedzinējos ar 0:7, bet Dāvim Eihenbergam izdevās rezultātu izlīdzināt uz 7:7, un puslaikā komanda gāja ar neizšķirtu. Otrajā puslaikā pirmie punktus guva pretinieki, un atkal tikai pēdējās sekundēs jelgavniekiem izdevās atspēlēties – pēc ilgāka komandas uzbrukuma izšķirošais piezemējums izdevās Eduardam Eveliņam, savukārt R.Zvirgzdiņš pēc tā komandai ieguva vēl divus papildu punktus. Ar rezultātu 14:12 RK «Mītava» ieguva Latvijas regbija kausu arī U-15 vecuma grupā.

«Neskatoties uz U-11 komandas iegūto ceturto vietu, ar viņu sniegumu esmu apmierināts. Pietrūka nedaudz noslēdzošās fāzes uzbrukumā, taču tas nāks ar laiku un pieredzi. U-13 grupā bijām favorīti, ko arī apliecinājām, neskatoties uz to, ka mums nepalīdzēja divi pamatsastāva spēlētāji. Jāteic gan, ka pilnīgi izcila spēle nebija, gadījās arī kāda kļūda. Uzskatu, ka uzvaru guvām, tikai pateicoties pieredzei un labam fiziskajam stāvoklim,» saka treneris. Viņš uzsver, ka U-15 vecuma grupā jelgavnieki cīnījās godam, līdz pēdējam nenokarot degunus, kas vainagojās ar Latvijas kausu.

Nākamās sacensības RK «Mītava» paredzētas jau 19. maijā tepat Jelgavā RAF stadionā, aizvadot Latvijas kausu U-17 vecuma grupā, savukārt 2005. un 2006. gadā dzimušie regbisti dosies uz Šauļiem, kur startēs sacensībās «Paškevičus Cup 2018».

Foto: Jeļizaveta Iļjina

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti