Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 6 °C Mērens vējš, 6.9 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 9. DecembrisVārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

Ceturtā olimpiādes diena jelgavniekiem vainagojas ar 20 medaļām

Ritma Gaidamoviča
Latvijas Jaunatnes olimpiādes ceturtā sacensību diena jelgavniekiem ir noslēgusies ar 20 godalgām. Olimpiādes noslēdzošajā dienā izcīnītas piecas zelta medaļas, septiņas sudraba un tikpat bronzas. Par zelta medaļām šodien parūpējās vieglatlēti, bokseri un smaiļotāji un kanoe airētāji.

Jelgavas bokseru kontā šodien ir divas zelta un viena sudraba medaļa. Augstākā kaluma medaļu olimpiādē svarā līdz 60 kilogramiem izcīnīja Jelgavas bokseris Artūrs Ivanovs, bet svarā līdz 64 kilogramiem – Markuss Tenčs. Abi puiši finālā tikās ar Daugavpils jauniešiem. Bet Ruslans Miļuns svara kategorijā līdz 56 kilogramiem tomēr atzina Rīgas boksera pārākumu, paliekot 2. vietā. «Žēl, protams, ir mazliet, taču tas bija gaidāms, jo šim bokserim zaudēju jau Latvijas čempionātā. Ko varu teikt – jāturpina trenēties,» tā Ruslans.

Divas zelta medaļas šodien izcīnīja vieglatlēti – Mārai Annai Zīvertei 1. vieta 400 metru barjerskrējienā, bet Ričardam Alanam Kļaviņam – uzvara 200 metru skrējienā.

Savukārt piekto zelta medaļu Jelgavai šodien izcīnīja smaiļošanas puišu četrinieks 500 metru distancē – Zigmārs Cinovskis, Kārlis Dumpis, Otto Gerbers un Rihards Silārs. Bet jelgavniece Katrīna Smiltniece sacensību otrajā dienā vieniniekos 200 metru distancē izcīnīja bronzas medaļu.

Latvijas Jaunatnes olimpiādes sacensības šodien aizvadīja arī džudisti. Jelgavu pārstāvēja 14 sportisti, kas olimpiādi noslēdza ar septiņām medaļām – trim sudraba un tikpat bronzas. Sudrabu šodien izcīnīja Annija Strupa svarā līdz 52 kilogramiem, Vladimirs Ščerbakovs svarā līdz 55 kilogramiem, Marks Sutika svarā līdz 81 kilogramam, Ņikita Jaroševičs svarā līdz 90 kilogramiem bet 3. vietu – Daniels Rūsis svarā līdz 50 kilogramiem, Artūrs Gorņiks svarā līdz 66 kilogramiem, Ņikita Skorbenko svarā līdz 73 kilogramiem, Edgars Dukaļskis svarā virs 90 kilogramiem.

Engures jahtklubā trīs dienas norisinājās Latvijas Jaunatnes olimpiādes burāšanas sacensības, kurās mūsu pilsēta bija pārstāvēta ar sešiem sportistiem. Pēc trīs dienu cīņas, šodien tika paziņoti uzvarētāji. Vislabāk no jelgavniekiem veicies Alfa Pampes audzēknim Emīlam Haraldam Amsilam, kurš izcīnīja divas sudraba medaļas. Viņam ir 2. vieta sacensību klasē «Optimisti» un arī «Optimisti jaunieši».

Pie Zemgales Olimpiskā centra šodien tika apbalvotas arī skvoša uzvarētājas jaunietēm. Uz goda pjedestāla kāpa divas jelgavnieces – Laura Anna Badūne izcīnīja 2. vietu, bet Hanna Sieka – 3. vietu. Jāpiebilst, ka skvošs olimpiādē ir iekļauts pirmo reizi un šajā sporta veidā jelgavnieki pavisam ir nopelnījuši četras medaļas.

Ar bronzas medaļu šo olimpiādi noslēdza Jelgavas futbolisti. «Ar rezultātu neesam īsti apmierināti, jo gribējām cīnīties finālā. Pusfinālā pret Rīgas komandu it kā spēlējām labi, bet diemžēl pretinieki labāk izmantoja epizodes un mēs zaudējām ar rezultātu 1:2,» atzīst futbolistu treneris Ervīns Pērkons, piebilstot, ka spēlē par 3. vietu jelgavnieki ar rezultātu 4:0 uzvarēja Tukuma novadu.

Uz goda pjedestāla šodien kāpa arī vienīgā jelgavniece tekvondo sportiste. Andžela Mamrovska izcīnīja 3. vietu svara kategorijā no 49 līdz 55 kilogramiem jaunietēm.

Līdz ar to jelgavnieki šajā olimpiādē ir izcīnījuši 59 medaļas: 16 zelta, 20 – sudraba un 23 – bronzas.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»; Ruslans Antropovs

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti