Meklēšanas forma

Skaidras debesis -6 °C Viegls vējš, 3.3 m/s no ZA
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

JLSS audzēkņi trenējas pie Latvijas izlases trenera

Ilze Knusle-Jankevica
Šodien Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) audzēkņi aizvadīja īpašu treniņu – viņiem uzdevumus un padomus deva Latvijas izlases galvenais treneris Kanādas hokeja speciālists Bobs Hārtlijs.

JLSS direktors Aivars Zeltiņš stāsta, ka Latvijas hokejs šobrīd piedzīvo pagrieziena punktu, un tas ir tiešs valstsvienības galvenā trenera B.Hārtlija nopelns. Tieši tāpēc viņš vēlējies, lai Kanādas speciālists paviesojas Jelgavā. «Ceru, ka vismaz daļai Ledus sporta skolas audzēkņu pēc treniņa acis vēl vairāk iemirdzējās uz hokeju, tomēr šoreiz galvenie ieguvēji bija mūsu treneri, kuri varēja ne tikai vērot Bobu Hārtliju darbībā, bet pēc tam neoficiālā gaisotnē uzdot sev interesējošus jautājumus,» norāda A.Zeltiņš, piebilstot, ka B.Hārtlijs hokeja pasaulē ir zināma un redzama figūra ar NHL trenera pieredzi un izcīnītu Stenlija kausu ar Kolorādo komandu «Avalanche» 2001. gadā.

Treniņā ar B.Hārtliju piedalījās JLSS U-12 un U-14 vecuma audzēkņi. Kā skaidro A.Zeltiņš, šis šķitis optimālais vecums, jo jauniešiem ir lielāka izpratne par spēli un viņi var efektīvāk uztvert izlases trenera sniegtos padomus un ieteikumus. Katras vecuma grupas hokejisti uz ledus aizvadīja apmēram stundu garu treniņu, izpildot dažādus uzdevumus. «Bobs Hārtlijs treniņos ļoti lielu uzmanību pievērsa tehniskiem sīkumiem – kā turēt nūju, kā pacelt ripu, kā saspēlēties un izdarīt metienu pa vārtiem,» vērtē HK «Zemgale/LLU» galvenā trenera asistents Valērijs Kuļibaba, piebilstot, ka arī Jelgavas speciālisti ikdienā tam pievērš uzmanību, jo jaunos hokejistus nevar mācīt virspusēji. Viņš norāda, ka pēc nodarbībām uz ledus Jelgavas treneriem bijusi saruna ar B.Hārtliju, kurā galvenais akcents likts uz spēlētāju motivēšanu un noskaņojumu. «Kāds ir visiedarbīgākais motivēšanas veids? Runāšana. Trenerim jāspēj hokejists novirzīt pareizā virzienā, pārliecināt un atgādināt, cik svarīgi ir tas, ko viņš dara, kāpēc viņš to dara un ko var sasniegt,» stāsta V.Kuļibaba. Tieši to, ka Jelgavā tiek attīstīts hokejs, piesaistot bērnus un mācot viņiem šo sporta veidu, atzinīgi novērtēja B.Hārtlijs.

Latvijas vīriešu hokeja izlases galvenais treneris B.Hārtlijs Jelgavā viesojās, pateicoties Latvijas Hokeja federācijas atsaucībai uz JLSS direktora ierosinājumu.

Foto: Ivars Veiliņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti