Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 19 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no Z
Trešdiena, 2019. gada 17. JūlijsVārda dienu svin: Aleksis, Aleksejs, Alekss

HK «Zemgale/LLU» gatavojas cīņai par zeltu

Ilze Knusle-Jankevica
HK «Zemgale/LLU» par 90 procentiem ir nokomplektējis Virslīgas komandu, kas sākusi gatavošanos jaunajai sezonai. Līdz Latvijas čempionātam komandai ieplānotas astoņas pārbaudes spēles, lai meklētu saderīgākos virknējumus. «Ņemot vērā esošo komandas sastāvu un ieguldīto darbu, mūsu mērķis ir spert soli uz priekšu un Latvijas čempionātā izcīnīt zeltu,» norāda kluba direktors Aivars Zeltiņš, neslēpjot, ka mērķis ir gana ambiciozs.

Komanda treniņus uzsāka pirms divarpus nedēļām – hokejisti aizvada gan tā sauktos sausos treniņus trenažieru zālē, gan treniņus uz ledus. «Komandas spēlē neko daudz nemainīsim – tāpat kā pērn spēlēsim agresīvu uzbrukuma hokeju. Tā ir mūsu komandas vizītkarte,» stāsta galvenais treneris Valērijs Kuļibaba, piebilstot, ka nianses gan katrā spēlē var mainīties atkarībā no pretinieka. Treneris arī uzsver, ka ar komandu trenējas vairāki 2002. gadā dzimušie Jelgavas Ledus sporta skolas hokejisti. «Viņiem tiks dota iespēja spēlēt Virslīgas čempionātā, ja viņi spēs sevi pierādīt un nopelnīs vietu sastāvā,» norāda V.Kuļibaba.

Uzlabo ledus kvalitāti

Gatavojoties jaunajai sezonai, uzlabojumi veikti arī HK «Zemgale/LLU» mājas spēļu norises vietā – Jelgavas ledus hallē. «Aizvadītās sezonas beigās nokausējām ledu, notīrījām un pārkrāsojām baltu laukuma pamatni, izvietojām atbalstītāju logo un uzklājām jaunu ledu. Lielā halles noslogojuma dēļ ledus nebija kārtīgi nokausēts vairākus gadus, un tā kvalitāte bija diezgan slikta. Tagad ledus ir tīrāks un arī kvalitatīvāks,» stāsta A.Zeltiņš, norādot: ledus atjaunošanas process aizņēmis apmēram trīs nedēļas. Vēl drīzumā ledus hallei plānots iegādāties jaunu rezultātu tablo.

Saglabā 65 procentus sastāva

Kluba vadība informē, ka šobrīd līgums noslēgts ar 17 spēlētājiem, no kuriem 11 komandā spēlēja arī pērn. Viens no būtiskiem aspektiem ir tas, ka izdevies noturēt nemainīgu vārtsargu līniju – arī šosezon Jelgavas komandas vārtus sargās Rihards Cimermanis un Reinis Petkus.

Diemžēl komandu pametis aizvadītās sezonas Virslīgas labākais uzbrucējs Baltkrievijas hokejists Ivans Ribčiks, kurš regulārajā sezonā guva 14 vārtus un izdarīja deviņas rezultatīvas piespēles. Lai gan klubam bija vienošanās, ka I.Ribčiks arī šosezon spēlēs Jelgavā, viņš no Krievijas Augstākās līgas kluba saņēma piedāvājumu, no kura nevarēja atteikties un ar kuru Jelgava finanšu piedāvājuma ziņā nespēja konkurēt. Tomēr HK «Zemgale/LLU» izdevies piesaistīt citus rezultatīvus spēlētājus, kas pērn pārstāvēja «Mogo», – Rustamu Begovu un Rūdolfu Prūsi. Tāpat jelgavniekiem pievienojušies hokejisti, kas pērn spēlēja Liepājā un Norvēģijā.

Kluba vadība lēš, ka šobrīd sastāvs ir nokomplektēts par 90 procentiem un vēl kādi trīs četri spēlētāji varētu pievienoties.

Pirmā mājas spēle – 15. septembrī

Latvijas Virslīgas čempionāts šogad sāksies 8. septembrī, bet HK «Zemgale/LLU» savu pirmo čempionāta spēli aizvadīs 12. septembrī «Kurbada» ledus hallē, tiekoties ar zelta medaļu izcīnītājiem – HK «Kurbads». Savukārt pirmo čempionāta mājas spēli komanda aizvadīs 15. septembrī, uzņemot Liepājas komandu. Ar pilnu čempionāta spēļu grafiku var iepazīties Hokeja federācijas mājaslapā www.lhf.lv. Ieeja uz spēlēm būs trīs eiro.

Šogad «Optibet» hokeja čempionātam pieteikušās septiņas komandas: «Zemgale/LLU», «Kurbads», «Mogo», «Rīga», «Prizma», «Liepāja» un «Lido».

Jāatgādina, ka šogad tiks reorganizēta 1. līga, tās vietā izveidojot Junioru līgu, kurā pieteikta komanda «Zemgale/Juniors». Tajā spēlēs Jelgavas Ledus sporta skolas U-17 komandas hokejisti un spēlētāji, kuri netiks Virslīgas komandas sastāvā.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti