Meklēšanas forma

Spēcīgs lietus 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZA
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Vaidera kausā uzvar Jelgavas komanda, bet kauss arī šogad tiek lietuviešiem

Ritma Gaidamoviča
Šodien futbola kluba (FK) «Jelgava» treniņu bāzē Kārklu ielā 6 aizvadīts otrais starptautiskais mediju futbola turnīrs «Artura Vaidera kauss». Tajā pārliecinoši uzvarēja Jelgavas komanda, taču nolikums paredz, ka mājinieku komanda kausu nevar saņemt, tāpēc to jau otro gadu savā īpašumā ieguva Lietuvas žurnālistu komanda.

Par kausu cīnījās žurnālistu komandas no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas un Jelgavas komanda. Jelgavas komanda uzvarēja visas trīs spēles: lietuvieši tika uzvarēti ar 2:1, Latvijas žurnālistu komanda – ar 7:1, bet igauņu žurnālisti – ar rezultātu 6:1. Jelgavas komandas rindās spēlēja FK «Jelgava» pārstāvji, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» vadītājs Mintauts Buškevics, grupas «Prāta vētra» ģitārists Jānis Jubalts, seriāla «Viņas melo labāk» Kostjas lomas atveidotājs un FK «Jelgava» himnas autors Kristians Kareļins un citi. Lai gan iepriekš bija izskanējis, ka Jelgavas komandā spēlēs arī Latvijas futbola zvaigznes Kaspars Gorkšs, Māris Verpakovskis un Marians Pahars, diemžēl dažādu apstākļu dēļ viņi savu dalību atsauca. «Pavisam uz Jelgavas komandu man bija 30 pretendentu, taču laukumā iznāca atsaucīgākie. Puiši nospēlēja godam un kļuva par čempioniem savās mājās,» saka FK «Jelgava» valdes loceklis Ainārs Tamisārs.

Turnīra nolikums gan paredz, ka gadījumā, ja uzvar mājinieki – Jelgavas komanda –, kauss tomēr tiek pasniegts labākajai sporta žurnālistu komandai. Līdz ar to ceļojošo A.Vaidera kausu jau otro reizi saņēma Lietuvas žurnālistu komanda, kas uzvarēja arī pērn Engurē. Lietuvieši šodien pārspēja Igaunijas un Latvijas žurnālistu komandas ar rezultātu 3:1.

3. vietu otrajā «Artura Vaidera kausā» izcīnīja Latvijas žurnālistu komanda, bet 4. vietā palika Igaunijas komanda.  

Pasākumu organizēja Artura Vaidera fonds sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju, FK «Jelgava» un restorānu «Kreklu krogs». Kausa mērķis ir futbola popularizēšana Latvijā, tāpēc plānots, ka turnīrs katru gadu notiks citā vietā. A.Tamisārs piebilst, ka šobrīd izskanējusi ideja, ka nākamgad «Artura Vaidera kauss» varētu notikt Preiļos.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Video: Māris Martinsons

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru