Meklēšanas forma

Apmācies 3 °C Lēns vējš, 4.9 m/s no D
Otrdiena, 2019. gada 10. DecembrisVārda dienu svin: Guna, Judīte

Nedēļas nogalē – četras pārbaudes spēles futbolā

Ilze Knusle
Lai gan «Optibet» futbola Virslīgas čempionātā šobrīd ir pauze, jelgavniekiem šajā nedēļas nogalē būs iespēja apmeklēt vairākas futbola spēles, kas norisināsies FK «Jelgava» treniņbāzē Kārklu ielā 6.

Šonedēļ Jelgavā pilsētas futbola kluba bāzē treniņnometni aizvada Latvijas U-19 futbola izlase galvenā trenera Jakuba Dovalila vadībā. Latvijas Futbola federācijas pārstāvis Toms Ārmanis skaidro, ka Latvijas U-19 izlase gatavojas oktobrī gaidāmajām Eiropas čempionāta atlases spēlēm un šis ir viens no sagatavošanās posmiem. Turklāt izlase jau iepriekš iepazinusies ar treniņapstākļiem Jelgavā, jo pirmo treniņnometni te aizvadīja februārī. Nometnes izskaņā mūsu U-19 izlasei paredzētas arī divas pārbaudes spēles pret vienaudžiem no Armēnijas. Pirmā spēle notiks 22. martā pulksten 14.30, otrā – 24. martā pulksten 16. Skatītājiem ieeja uz abām spēlēm būs bez maksas.

Tiksies ar «Žalgiri»

Lai gan Virslīgā ir pārtraukums, FK «Jelgava» gatavosies savai nākamajai spēlei, kas paredzēta 30. martā izbraukumā pret «RFS». Papildus ierastajam treniņprocesam jelgavnieki kluba bāzē 23. martā aizvadīs pārbaudes spēli pret Lietuvas Augstākās līgas vienību Kauņas «Žalgiris». Spēles sākums – pulksten 13. «Zinot, ka Virslīgas čempionātā būs pārtraukums, jau gada sākumā ieplānojām pārbaudes spēli, jo tagad, kad sācies čempionāts, ir svarīgi spēlēt, atstrādāt sadarbības. Tāpat šī būs iespēja sevi parādīt futbolistiem, kuri pirmajās spēlēs laukumā pavadīja mazāk laika vai vispār nedevās,» norāda FK «Jelgava» galvenais treneris Marians Pahars. Viņš stāsta, ka jelgavniekiem ar Kauņas klubu izveidojušās draudzīgas attiecības – mūsu komanda jau viesojusies pie viņiem, bet tagad viņi brauks pie mums.

Jāpiebilst, ka pēc Jelgavas un Kauņas komandu mača kluba sporta bāzē paredzēta vēl viena spēle – pulksten 18 tiksies Igaunijas čempionvienība «Nõmme Kalju» no Tallinas un Lietuvas vicečempioni Viļņas «Žalgiris». Jelgavas kluba direktors Armands Peilāns skaidro, ka komandas meklējušas kvalitatīvu laukumu, kur aizvadīt savstarpējo spēli, turklāt Jelgava ir ģeogrāfiski izdevīga vieta, jo atrodas apmēram pa vidu abu klubu mājvietai. Skatītājiem uz abām spēlēm ieeja būs bez maksas.

Izsaukti uz izlasi

Pārbaudes spēlē pret lietuviešiem Jelgavas komandai nevarēs palīdzēt četri spēlētāji, kuri izsaukti uz valstsvienību. Trīs FK «Jelgava» futbolisti – aizsargs Ivo Minkevičs, pussargs Daniils Hvoiņickis un uzbrucējs Aivars Emsis – piedalās treniņnometnē Turcijas pilsētā Antālijā Latvijas U-21 futbola izlases sastāvā. Izlase startēs pārbaudes spēļu turnīrā «Antalya Cup», aizvadot trīs spēles – pret vienaudžiem no Kazahstānas (22. martā), Maķedonijas (24. martā) un Ukrainas (26. martā). Turnīrā piedalīsies piecu valstu izlases, un katrai būs pa trim spēlēm. Lai noteiktu komandu izkārtojumu tabulā, tiks ņemti vērā to iekrātie punkti trīs mačos. Jāpiebilst, ka U-21 izlases galvenais treneris ir jelgavnieks Dainis Kazakevičs un viņam palīdz Sergejs Golubevs. Savukārt FK «Jelgava» leģionārs kiprietis Stilianoss Panteli izsaukts uz savas valsts U-21 izlasi.

«Man, kurš ir bijis visās Latvijas izlasēs, sākot no jauniešu vecuma līdz lielajai valstsvienībai, turklāt arī trenera statusā, tas ir kā balzams dvēselei. Izsaukums uz jebkuru valstsvienību ir prestiži gan spēlētājam, gan klubam, jo viens no kluba uzdevumiem ir gatavot spēlētājus izlasei. Šoreiz gan neviens no Jelgavas komandas futbolistiem nav iekļauts lielajā izlasē, bet jābūt pacietīgiem un jārāda labs sniegums Latvijas čempionātā – no komandas rezultāta ir atkarīgas arī katra futbolista individuālās iespējas, tostarp iekļūšana izlases trenera redzeslokā,» norāda M.Pahars.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti