Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -2 °C Mērens vējš, 6 m/s no DA
Sestdiena, 2019. gada 23. NovembrisVārda dienu svin: Zigrīda, Zigfrīda, Zigrīds

Jaunais treneris: «FK «Jelgava» man būs izaicinājums»

Ilze Knusle
Pirms divām nedēļām par FK «Jelgava» galveno treneri kļuva baltkrievs Oļegs Kubarevs. Viņš stājās pie stūres komandai, kas Latvijas Virslīgas čempionāta vidū turnīra tabulā atrodas pēdējā pozīcijā. «Mans uzdevums ir nevis izcīnīt konkrētu vietu tabulā, bet, izmantojot esošos resursus, uzlabot komandas spēli un parādīt, ko var sasniegt ar labu darbu un pareizu attieksmi,» tā treneris.

O.Kubarevs amatā nomainīja Marianu Paharu, un ar viņu klubam ir līgums uz šo un nākamo sezonu. Komanda ar jauno treneri aizvadījusi trīs spēles. Pirmajā spēlē mājās ar 0:1 piedzīvots zaudējums pret «Valmiera Glass/ViA», otrajā ar 2:0 izbraukumā pārspēts BFC «Daugavpils», bet trešajā ar 1:0 izbraukumā pieveikti šābrīža čempioni «Riga» FC. Tā ir arī bijusī O.Kubareva darbavieta – viņš komandu trenēja sezonas sākumā, bet pēc četrām spēlēm sadarbība tika pārtraukta.

Par pievienošanos Jelgavas komandai treneris teic, ka tas ir izaicinājums viņam kā speciālistam. «Ne reizi neesmu pārņēmis komandu sezonas vidū, kas turklāt atrodas čempionāta lejasgalā. Bet man būs interesanti mēģināt uzlabot situāciju, lai mēs visi kopā no tās izietu cienīgi,» stāsta treneris. Argumenti, kas mudināja pieņemt šo piedāvājumu, ir kluba vadības ieinteresētība, labi darba apstākļi, tostarp sava treniņbāze, pozitīva atmosfēra par un ap futbolu, iespēja pievienoties kopā ar trīs palīgiem, kas veido galveno treneru korpusu.

Lai gan šobrīd ir periods, kad čempionāta komandas var papildināt sastāvu ar jauniem spēlētājiem, Jelgavā akcents tiks likts uz jau esošo sastāvu. Līdz šim notikušas vien trīs izmaiņas – komandu pametis uzbrucējs Vsevolods Čamkins, bet atgriezies pussargs Artis Jaudzems un pievienojies centra pussargs Igors Kozlovs. «Es redzu mūsu problēmas, bet skaļi par tām runāt negribu. Tāpat saskatu rezerves komandā, lai situāciju uzlabotu. Katrs treneris spēli redz citādāku un arī treniņprocesu organizē pa savam. Man ir svarīgi, lai spēlētāji notic manām metodēm, un uzvara pār «Daugavpili» jau ir pirmais mūsu kopīgā darba rezultāts – komanda sākusi spēlēt daudz organizētāk, it īpaši aizsardzībā, kas ir fundaments,» uzskata O.Kubarevs. Tāpat viņš uzsver, ka liela nozīme uzvarā pār turnīra tabulas līderiem bija tam, ka komanda sāk atgūt ticību sev un tiešām vēlējās izcīnīt uzvaru. «Ir jāspēlē ar maksimālu atdevi, jo mums vairs nav, kur atkāpties – gribam izcīnīt punktus katrā atlikušajā čempionāta spēlē,» tā treneris.

Lai gan čempionāts ir jau pusē, visas iespējas sevi pierādīt trenerim un komandai būs Latvijas kausā, kurā jelgavnieki, tāpat kā pārējās Virslīgas komandas, iesaistīsies no trešās kārtas jeb astotdaļfināla. Šajā posmā komandas netiks izsētas, un tas nozīmē, ka pārī var tikt ielozētas arī divas Virslīgas komandas. Izloze plānota 5. jūlijā, bet kausa finālspēle notiks Jelgavā 26. oktobrī.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka O.Kubareva kontā ir vairāki sasniegumi: 2011. gadā ar komandu «Gomel» viņš izcīnīja Baltkrievijas kausu, 2014. gadā kļuva par Moldovas kausa ieguvēju ar komandu «Zimbru», savukārt 2016. gadā viņa vadītais «Jūrmalas Spartaks» ieguva Latvijas Virslīgas čempionu titulu.

Foto: FK «Jelgava»/Nora Krevņeva-Baibakova

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti