Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 4 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 10. DecembrisVārda dienu svin: Guna, Judīte

Jaunā futbola bāze – svinīgi atklāta

Ritma Gaidamoviča
Šodien ar futbola kluba «Jelgava» karoga pacelšanu mastā, svinīgām uzrunām un spēli «11 pret 100» atklāta FK «Jelgava» jaunā treniņu bāze Kārklu ielā 6. «Šie ir svētki ne tikai futbola klubam un Jelgavai, bet visai Latvijai. Jūs ar lielu entuziasmu sasniedzāt mērķi, un izveidojāt savu treniņu bāzi. Jelgavas futbola klubs ir pozitīvs piemērs pārējiem Latvijas futbola klubiem. Ceru, ka šajā laukumā jaunieši nāks un izbaudīs futbolu,» sacīja Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs.

Treniņi un spēles jaunajā futbola stadionā notiek jau no gada sākuma, bet svinīgo atklāšanu, klātesot pilsētas vadībai, Latvijas Futbola federācijas pārstāvjiem, laukuma izveides atbalstītājiem, un, galvenais, lieliem un maziem futbolistiem, tas piedzīvoja šodien. Svētku reizē jaunajā treniņu bāzē pacelts arī FK «Jelgava» karogs.

Futbola klubu un futbolistus svētkos sveica arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, atzinīgi novērtējot to, ka pilsēta kļuvusi par vēl vienu modernu sporta bāzi bagātāka. «Vietā, kur izveidota jauna infrastruktūra, ir prieks spēlēt, atdot savu spēku sportam un domāju, ka tas dos rezultātu, ar kuru var lepoties gan spēlētāji, gan ģimenes, gan arī pilsēta un Latvija. Lai laukumā vienmēr ir zaļa zāle un futbolistiem spēks un izturība,» tā A.Rāviņš, klubam svētkos pasniedzot Jelgavas karogu: «Lai zinātu zem kāda karoga darbojas un attīstās.»

Jaunajā treniņu bāzē, kas aizņem vairāk kā 2,7 hektārus lielu platību, ir divi FIFA un UEFA prasībām atbilstoši futbola laukumi, – viens ar mākslīgo segumu, otrs – dabīgās zāles, kā arī visa nepieciešamā infrastruktūra, tostarp skatītāju tribīnes, kas vienlaikus spēj uzņemt līdz 500 līdzjutējiem. Kārklu ielā izveidotais laukums ir viens no modernākajiem futbola laukumiem Latvijā, un tā izveidē ieguldīts vairāk nekā miljons eiro.  FK «Jelgava» prezidents Māris Peilāns svinīgajā atklāšanā atzina, ka klubs negrasās apstāties pie sasniegtā un plānā ir iecere treniņu bāzi paplašināt. «Šobrīd gaidām pozitīvu atbildi no Jelgavas pilsētas pašvaldības par jau izbūvētajam objektam blakus esošā zemes gabala nomu,» sacīja M.Peilāns.

Pēc svinīgās atklāšanas FK «Jelgava» Jaunatnes futbola akadēmijas audzēkņi kopā ar Virslīgas komandas spēlētājiem sacentās stafetēs, kam sekoja mini futbola turnīrs, bet pasākums noslēdzās ar tradicionālo Futbola dienas svētku spēli «100 pret 11». Proti, laukumā tikās 100 FK «Jelgava» Jaunatnes futbola akadēmijas audzēkņi pret 11 FK «Jelgava» Virslīgas komandas futbolistiem. Šajā spēlē mazie futbolisti Virslīgas spēlētājus atstāja zaudētājos ar rezultātu 3:2.  

Jāpiebilst, ka jaunajā stadionā futbola iemaņas attīsta ne tikai Virslīgas spēlētāji, bet arī dublieri un vairāki simti jauno sportistu, kuri darbojas FK «Jelgava» Jaunatnes futbola akadēmijā. Tuvāko mēnešu laikā FK «Jelgava» cer akreditēt jaunu specializētu futbola skolu mūsu pilsētā, un Kārklu ielas treniņu bāze noteikti palīdzēs attīstīt audzēkņu iemaņas. Jāpiebilst gan, ka daļa jauno futbolistu turpina trenēties Zemgales Olimpiskā centra laukumos, jo jaunās bāzes kapacitāte nav tik liela.

Treniņu bāzi izbūvēja SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»», bet laukuma izveidi finansiāli atbalstīja arī valsts, piešķirot mērķdotāciju, Latvijas Futbola federācija, apmaksājot mākslīgā laukuma segumu, kā arī vēl ap 20 uzņēmumu, kuri finansiāli un materiāli atbalstīja projekta realizāciju.

Foto: no FK «Jelgava» arhīva

Video: Māris Martinsons/«Jelgavs Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti