Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 17 °C Mērens vējš, 5.5 m/s no R-ZR
Sestdiena, 2019. gada 25. MaijsVārda dienu svin: Anšlavs, Junora

ZOC notiks pneimobiatlona sacensības; piedalīties var ikviens

Ritma Gaidamoviča
Latvijas Biatlona federācija (LBF) sadarbībā ar Jaunsardzes un informācijas centru 20. oktobrī Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) pirmo reizi Jelgavā rīkos pneimobiatlona sacensības «Izjūti biatlona garšu» un «Jaunsardzes kausu biatlonā 2018». Individuālajās sacensībās «Izjūti biatlona garšu» var piedalīties jebkurš iedzīvotājs neatkarīgi no priekšzināšanām. «Galvenais ir vēlme piedalīties,» uzsver pasākuma organizatoru pārstāvis biatlonists Jēkabs Nākums, aicinot interesentus elektroniski pieteikties sacensībām.

«Pneimobiatlons – tas nozīmē, ka dalībniekiem noteiktā distance būs jāveic skrienot un divas reizes jāšauj mērķī no guļus pozīcijas. Šīs sacensības paredz to, ka dalībniekiem nav nepieciešama speciāla atļauja šaušanai, jo šaušana mērķī notiks ar tā sauktajām gaisenēm, tāpēc piedalīties var jebkurš. Arī tie, kuri biatlonu līdz šim redzējuši tikai pa televizoru,» stāsta J.Nākums.

Sacensību «Izjūti biatlona garšu» galvenais mērķis ir popularizēt biatlonu, reizē dodot iespēju jebkuram izmēģināt šo sporta veidu. Tāpēc šajās sacensībās savus spēkus aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs neatkarīgi no zināšanām par biatlonu. Dalībnieki tiks vērtēti dažādās vecuma grupās, atsevišķi vīrieši un sievietes. Sacensties varēs trīs distancēs – 1,5 kilometros, 3 kilometros un 4,5 kilometros.

«Sacensības notiks, skrienot pa stadiona apli, un atkarībā no distances garuma noteiktās vietās dalībniekiem būs jāsašauj mērķi. Piemēram, tiem dalībniekiem, kuri veiks īsāko distanci – 1,5 kilometrus –, aptuveni pēc 500 metriem šautuvē jāizdara pieci šāvieni no guļus pozīcijas, pēc nākamajiem 500 metriem jāšauj vēlreiz. Guļus pozīcijā šaušana notiks no statīva. Par katru nesašauto mērķi finiša rezultātam tiks pieskaitīts 20 sekunžu soda laiks,» par sacensību norisi stāsta J.Nākums.

Viņš stāsta, ka ar ieročiem, patronām un visu pārējo sacensību dalībnieki tiks nodrošināti, interesentiem vien jāapģērbjas atbilstoši laika apstākļiem, lai ir ērti. «No pulksten 12 līdz 12.50 visiem individuālajiem dalībniekiem tiks rīkota piešaude. Tas nozīmē, ka šajā laikā dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar ieročiem un veikt piecus izmēģinājuma šāvienus pa papīra mērķiem. Īpašu uzmanību vērsīsim uz tiem dalībniekiem, kuri ne reizi nav turējuši rokās ieroci, lai viņiem parādītu, kā ielikt patronu, kā tēmēt,» stāsta sacensību organizatoru pārstāvis.

Šobrīd norit dalībnieku pieteikšanās online mājaslapā www.sportlat.lv, reģistrēšanās tiks slēgta trīs dienas pirms sacensībām. Precīzs sacensību nolikums pieejams mājaslapās www.sportlat.lv un www.biatlons.lv. Dalības maksa sacensībās individuāli – desmit eiro no personas.

Reizē ar individuālajām sacensībām ZOC notiks arī «Jaunsardzes kauss biatlonā», kurā sacentīsies jaunsargi no visas Latvijas, tostarp jelgavnieki.

Sacensību programma

No pulksten 11.30 līdz 12 – ierašanās, reģistrācija.

No pulksten 12 līdz 12.50 – piešaude.

No pulksten 13 – starti.

Ap pulksten 16 – apbalvošana.

Foto: www.biatlons.lv

Viedokļi

Pievienot komentāru