Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 7 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 18. MartsVārda dienu svin: Ilona, Adelīna

Vieglatlētikas festivāls pulcē ap 500 dalībnieku

Ilze Knusle-Jankevica
11. un 12. jūnijā Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, norisinājās Baltijas Bērnu vieglatlētikas festivāls, pulcējot ap 500 jaunos vieglatlētus no Latvijas un Lietuvas. Jelgavniekiem izdevās izcīnīt vienu medaļu – 600 metru skrējienā.

Vienīgo medaļu Jelgavai izcīnīja Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkne Sanija Gasparoviča 600 metru skrējienā 2007. gadā dzimušo meiteņu grupā. Viņa distanci veica 1:51,19 minūtēs, un tas viņai deva 2. vietu. S.Gasparovičas treneris ir Markus Anzenavs.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka Baltijas Bērnu vieglatlētikas festivālā piedalījās bērni, kas dzimuši 2005., 2006. un 2007. gadā, startējot grupās pēc dzimšanas gada. «Šajā vecumā bērni attīstās dažādi – kāds ir ātrāks, garāks, smagāks –, tāpēc Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas un Jelgavas Vieglatlētikas kluba audzēkņiem šīs sacensības vairāk bija pieredzes gūšanai, nevis rezultāta gūšanai. Tikai ar šādu pasākumu palīdzību bērnos var raisīt interesi par sporta veidu,» uzskata pasākuma organizatore un Jelgavas vieglatlētikas trenere Aļona Fomenko.

Jāpiebilst, ka festivāls Latvijas jaunajiem vieglatlētiem bija arī atlases sacensības uz starptautiskām sacensībām Polijā 21. jūnijā. Latvijas izlasē iekļauti visu trīs vecuma grupu uzvarētāji – pa vienam zēnam un meitenei – 60 metru, 300 metru, 600 metru un 1000 metru skrējienā, tāllēkšanā un augstlēkšanā, bumbiņas mešanā. Jelgavas jaunie vieglatlēti izlases sastāvā neiekļuva.

Bērnu vieglatlētikas festivālā piedalījās ap 500 jauno sportistu no 45 Latvijas komandām un Lietuvas. Lai gan bija aicināti arī igauņi, viņi neieradās. «Kopumā festivāla dalībnieku rezultāti ir ļoti labi. Piemēram, 2006. gadā dzimušo meiteņu tāllēkšanas sacensībās sportiste no Bauskas uzvarēja ar lēcienu 5,12 metru tālumā, kas ir ļoti labs rezultāts,» norāda A.Fomenko.

Baltijas Bērnu vieglatlētikas festivālu organizēja Jelgavas Sporta servisa centrs sadarbībā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību un Jelgavas Vieglatlētikas klubu.

Foto: Andris Mačāns un Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti