Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.6 m/s no DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Trīs dienas Jelgavā sacentīsies mākslas vingrotājas

Ritma Gaidamoviča
No 8. līdz 10. martam Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) jau desmito reizi Jelgavā notiks starptautiskās mākslas vingrošanas sacensības «Baltijas puķe», pulcējot vingrotājas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Vācijas. Turpinot pērn aizsākto, arī šogad pirmajā dienā notiks grupu vingrojumu sacensības, kurās piedalīsies krietni vairāk komandu nekā pagājušajā gadā, bet sestdien un svētdien – individuālās.

«Baltijas puķes» organizatore mākslas vingrošanas kluba «Baltic Flower» vadītāja un Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) trenere Irina Smelova stāsta, ka mākslas vingrošanas sacensībās Jelgavā šogad startēs ap 600 meiteņu. «Gribētāju piedalīties mūsu sacensībās ir daudz vairāk, jo esam iemantojuši uzticību, apliecinājuši savu kvalitāti un labo organizāciju, taču diemžēl visus nevaram uzņemt – kapacitāte mums to neļauj,» atzīst I.Smelova.

Arī šogad pirmajā dienā – piektdien – notiks grupu vingrojumu sacensības, un šīs ir Latvijas mērogā lielākās grupām. «Mums ir jāizmanto Jelgavas sporta infrastruktūra. Proti, ZOC zāle ir ļoti piemērota mākslas vingrošanai grupās – tā ir liela, un vienlaicīgi pietiek vietas gan treniņiem, gan sacensībām, turklāt šajā zālē ir augsti griesti, kas ļauj brīvi izpildīt jebkuru priekšnesumu, nedomājot par to, ka vienu vai otru atribūtu nevarēs izmantot ierobežotās telpas dēļ,» stāsta I.Smelova. Viņa piebilst, ka grupu mākslas vingrošana šobrīd Latvijā iemanto arvien lielāku popularitāti – to apliecina arī tas, ka šajā disciplīnā piedalīsies apmēram 300 dalībnieču.

Jelgavu pārstāvēs septiņas komandas – katrā apvienojušās piecas sešas kluba «Baltic Flower» un BJSS audzēknes, turklāt divām komandām, kurās startē 6–8 gadus vecas meitenes, šī būs pirmā sacensību pieredze. I.Smelova atzīst, ka tieši grupu vingrojumi, kad priekšnesumā vienlaicīgi uzstājas vairākas meitenes un daudzus elementus izpilda sinhroni, ir saistošāki arī skatītājiem. Katra grupa uzstāsies ar diviem numuriem, bet pēc grupu vingrojumiem piektdien notiks arī individuālās sacensības juniorēm B grupā (13–15 gadi).

9. un 10. martā ZOC visas dienas garumā norisināsies individuālās sacensības dažādās vecuma grupās – sākot ar meitenēm, kuras dzimušas 2012. gadā, un beidzot ar tām, kuras ir vecākas par 16 gadiem. Cīņa notiks dažādās kategorijās atkarībā no vingrotāju meistarības. Individuāli sacentīsies arī ap 40 jelgavnieču. Savukārt visas dalībnieces trīs dienu garumā vērtēs vairāk nekā 30 tiesnešu ne tikai no Latvijas, bet arī no pārējām sacensību dalībvalstīm. «Arī individuāli meitenes uzstāsies ar diviem priekšnesumiem, un sacensībās vienu numuru vienlaicīgi vērtēs 20 tiesneši,» piebilst I.Smelova.

Sacensības 8. martā ZOC sāksies pulksten 10 un ilgs līdz pēcpusdienai, sestdien – no pulksten 9 līdz vakaram, bet svētdien – no pulksten 9.30 līdz noslēgumam. «Oficiālā atklāšana būs sestdien pulksten 13. Uzvarētāju apbalvošana notiks katru dienu vairākas reizes. Šis ir desmitais – jubilejas – festivāls, tāpēc ar Jelgavas meitenēm pārējām dalībniecēm un skatītājiem esam sagatavojušas īpašu priekšnesumu,» atklāj I.Smelova.

Skatītājiem ieeja uz mākslas vingrošanas sacensībām «Baltijas puķe» ir bez maksas.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti