Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.6 m/s no DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Transilvānijas skrējienu pieveikusi arī Jelgavas skrējēja

Ilze Knusle
18. maija rītā starts tika dots Rumānijas ultramaratona skrējējiem. Kalnaino distanci Transilvānijas apgabalā ar startu un finišu pie Drakulas pils pieveica arī jelgavniece Ieva Biedrīte – viņa finišēja 138. vietā no 300 skrējējiem.

Šajā skrējienā garāko distanci – 77 kilometrus – skrēja divi jelgavnieki: Edgars Bukšs un I.Biedrīte. Ja Edgars bija plānojis skriet 100 kilometrus, bet sacensību organizatori drošības apsvērumu dēļ distanci saīsināja līdz 77 kilometriem, tad Ieva bija plānojusi skriet 50 kilometrus un pēdējā brīdī nolēma iet uz visu banku un pārreģistrējās uz garāko distanci. «Lielākoties piedalos rogainingā – apvidus orientēšanās sacensībās –, un šis bija mans otrais kalnu skrējiens – pirmajā pirms gada Marokā noskrēju 43 kilometrus,» portālam www.jelgavasvestnesis.lv pastāstīja I.Biedrīte, norādot: kalnus izvēlas apzināti, jo viņu saista sarežģītas, grūtas un mazliet mežonīgas distances.

Transilvānijā Ieva trasē devās kopā ar savu rogaininga partneri Sandi Pētersonu no Valmieras. Vairākkārt viņi uz brīdi viens otru pazaudēja, piemēram, kad Sandis no kritiena paglāba kādu sievieti un kādu brīdi ceļu turpināja kopā ar viņu, tomēr finišā abi ieskrēja kopā. «Starts bija pulksten 7 no rīta. Pulksten 16 bija pirmais lūzumpunkts, kad šķita – cik ilgi vēl jākāpj?! Nogurumu kliedējām, apsmejot paši sevi – ka esam paņēmuši līdzi divus termokreklus, dūraiņus un cepures. Ka Andrim Kivičam ir foršas dziesmas. Ka vispār varējām šajā laikā mājās darīt ko jēdzīgu. Pa vidam Sandis vēl iepozēja ar govi, jo trase veda caur kūti ar tītariem, vistām un zirgu,» iespaidos dalās Ieva. Vēlāk gan cimdi, tāpat kā startā izsniegtās lietus bikses noderēja, jo ap pulksten 18 uznāca lietusgāze, kas skrējējus ne vien izmērcēja, bet arī pamatīgi nosaldēja. «Vienubrīd izvilku kameru, lai kaut ko nofilmētu, bet rokas bija pārsalušas, un plāns izgāzās,» atceras skrējēja, piebilstot, ka, cimdiem pielīstot, bijusi sajūta, ka katrai rokai piesiets maisiņš ar ūdeni.

I.Biedrīte finišēja pirms pulksten 23 – pēc trasē pavadītām 15 stundām 37 minūtēm un 50 sekundēm. Viņa ierindojās 138. vietā no 300 finišējušajiem skrējējiem un bija 13. ātrākā sieviete no 35, kas piedalījās šajā skrējienā.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka otrs jelgavnieks E.Bukšs finišēja pēc 14 stundām 54 minūtēm un 34 sekundēm un ierindojās 118. pozīcijā.

Foto: no I.Biedrītes arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti